Avrupa Şampiyonu Vali Öner’i ziyaret etti

11
Sırbistan’da 11-13 Şubat tarihleri arasında yapılan Avrupa
Şampiyonasında Genç Bayan, 48 Kiloda şampiyon olan Karate Milli Takım
oyuncusu Neslihan Çalışkan 21 Şubat 2011 Pazartesi günü Vali Öneri
ziyaret ederek çok mutlu olduğunu ve hedefinin şampiyonalıklarını
korumak olduğunu söyledi.

HABER MERKEZİ

Vali Öner’i Gençlik Spor İl Müdürü Yılmaz Emen, Spor Şube Müdürü Ümmühan Bulut, Antrenör Şemsi Şamiloğlu ve Avrupa şampiyonu Karate Milli Takım oyuncusu Neslihan Çalışkan Vali Öner’i ziyaret etti.
Vali Öner, Avrupa şampiyonu Çalışkan’a sporcunun sağlığının çok önemli olduğunu vurgulayarak doping ve doping türü ilaçlardan uzak durması konusunda uyarıda bulunarak ilerde çok ciddi sağlık problemlerine yol açtığını belirtti.
Kişisel gelişim ve yaşam koçu ile birlikte çalışıldığı takdirde başarının daha çok artacağını belirten Vali Öner;
“bir sporcunun sağlığı çok önemlidir. Doping ve doping türü ilaçlardan uzak duracaksın. İleride ciddi sağlık problemlerine yol açar. Bir sporcu başarı için düşündüğünü yapabilecek güçte olması gerekiyor. Kişisel gelişim ve yaşam koçu ile birlikte çalışmalarda bulunursan başarın daha çok artar. Sadece sporda değil derslerinde iyi olması gerekiyor. O zaman başarın daha anlamlı olur. Başarılı oldun diye ne olursa olsun tevazünü yitirmeyeceksin. Kendini beğenmişlik, kibir içine girmeyeceksin. Bunları bir öğüt olarak değil, arkadaş olarak sana anlatıyorum. Aramızdaki tek fark benim senden önce doğmuş olmam. Senin gibi başarılı gençlere yardımcı olmak bizlere haz veriyor” dedi.
Avrupa Şampiyonu Çalışkan ise; “Mutluyum hedefim şampiyonluklarımı korumak. Kasım ayında Malezya’da dünya şampiyonası var. İnşallah orada da şampiyon olacağım” dedi.
Vali Öner, Avrupa Şampiyonu Çalışkan’a ve Antrenör Şamiloğlu’na hediye takdim etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here