Av yasağı sona erdi, Balık Tezgahları hareketlendi

48
 Lezzetli, taze ve çok uygun fiyatlarla Kırklareli il merkezi Kasaplararası Caddesi üzerinde yıllardır balıkçılık yapan meşhur balıkçı Eşref Arslanoğlu; “Av Yasağının sona ermesiyle birlikte Kırklareli Halkı balığı özlediğini tezgahların önünü hiç boş bırakmayarak gösterdi.” 
HABER MERKEZİ
Av Yasağı’nın 01 Eylül 2014 günü sona ermesiyle birlikte, balık tezgâhları hareketlendi. Kırklareli’de yıllardan beri balıkçılık yapan Eşref Arslanoğlu, av yasağının sona ermesiyle birlikte balık tezgâhlarını açtıklarını söyledi. Yaklaşık 4 ay balık tezgâhların kapalı olduğunu bu zaman zarfında Kırklareli halkının balığı özlediğini söyleyen Balıkçı Eşref Arslanoğlu, balık tezgâhların önü hiç boş kalmadığını söyledi. Balıkçı Eşref Arslanoğlu gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“1 Eylül’de başlayan balık sezonu, palamut ve hamsi ile bereketli başladı. Önümüzdeki günlerde daha da bol hamsi ve palamut avlanırsa fiyatlar da düşer ve halkımız bol bol tüketir. Geçtiğimiz yıl hamsinin ilk çıktığı gün kilosu 10 Lira’ydı, bu sene hamsi bol avlanmasından dolayı kilosu 8 Lira’ya tezgahtaki yerin aldı. Genel olarak palamut ve hamsi satışlarımız daha iyi. Vatandaşlarımız sezonun yeni açılmasına rağmen çok ilgi gösterdi ve bundan sonra daha da iyi olmasını bekliyoruz. Kırmızı etin fiyatının yüksek olması nedeni ile vatandaş balığı daha çok tercih ediyor. Balık insan sağlığına daha yararlı haftada en az 2 gün balık tüketilmesi çok önemli.”
Meşhur balıkçı Aslanoğlu’nun tezgâhında balık almak için bekleyen vatandaşlar ise av yasağını sona ermesiyle birlikte balığa olan özlemlerinin sona erdiğini, fiyatların ise sezonun ilk günlerinde olmasına rağmen gayet iyi olduğunu söylediler. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here