Atatürk’ün öğrencisinden örnek davranış

9
* Kırklareli Belediyesi tarafından “5. Uluslararası Trakya Kukla Festivali” kapsamında düzenlenen Atık Toplama Kampanyası’nda en çok atık toplayarak Bisiklet kazanan, Kırklareli Atatürk Ortaokulu öğrencisi Uğur Özden, kendisinin bisikleti olması dolayısıyla kazandığı hediyenin bedelini LÖSEV’e bağışlayarak örnek bir davranışta bulundu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen “5. Uluslararası Trakya Kukla Festivali” çerçevesinde düzenlenen “Atık Toplama Kampanyası” sona erdi. Kampanya süresince okullarında en çok atık toplayan öğrencilere Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan tarafından Bisiklet hediye edildi.
Hediye dağıtımı kapsamında Kırklareli Atatürk Ortaokulu’na giden Başkan Çağlayan ile Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş hoş bir sürpriz ile karşılaştı. Hediyesini ailesi ile birlikte almaya gelen Atatürk Ortaokulu öğrencisi Uğur Özden kendisinin bir bisikleti olduğunu belirterek, hediye edilen bisikletin bedelini LÖSEV’e (Lösemili Çocuklar Vakfı)  bağışlamak istediğini belirterek örnek bir davranışta bulundu.
Kırklareli Atatürk Ortaokulu’ndaki hediye teslimi sırasında konuşan Belediye Başkanı Çağlayan; “Düzenlemiş olduğumuz “5. Uluslararası Trakya Kukla Festivali” kapsamında Atık Toplama Kampanyası düzenlemiştik. Bu kampanya süresince okullarında en çok atık toplayan 1’er öğrenciye Bisiklet hediye etmek istedik. Bu kampanyamız ile çocuklarımızdaki çevre bilincini de geliştirerek temiz bir çevrede yaşamalarını sağlamayı amaçladık” dedi.
Kırklareli Atatürk Ortaokulu’ndan sonra Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan İstiklal İlkokulu’na da giderek burada en çok atık toplayan Eren Hızlı isimli öğrenciye bisikletini verdi.
Düzenlenen kampanya kapsamında okullarında en çok atık toplayan öğrenciler şu şekilde açıklandı:
Çağrı Atsünen (Ahmet Yener Ortaokulu), Emirhan Şimşek (Gaziosmanpaşa İlkokulu), Gülay Martı (Gazi Mustafa Kemal İlkokulu), Burcu Kenar (Ziya Gökalp İlkokulu), Umut Tural (Doğan Işıkalp İlkokulu), Yunus Albayrak (Mustafa Dalcalı İlkokulu), Caner Duygulu (Karahıdır İlkokulu), Nehir Erol (Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu), Mustafa Lahıma (Kırkşehitler İlkokulu) (Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here