Atatürk İ.Ö.O. “Bu Benim Eserim” başarısında son aşamaya ulaştı

42
Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu “Bu Benim Eserim”  proje çalışmasında “Açını Söyle, Enerjini Söyleyeyim” projesi ile Kırklareli’ni 11-12-13 Mayıs 2011 tarihlerinde Ankara, Başkent Öğretmen Evinde yapılacak olan final sergisinde temsil edecek.
HABER MERKEZİ
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında bu yıl 7. düzenlenen “Bu Benim Eserim” proje çalışmasına bu yıl ilk defa 21 proje ile katılan Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu 4 projesini Marmara Bölge Sergisi’nde sergiledi. 12-13 Nisan 2011 tarihinde İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi Sergi Salonu’nda yapılan sergiye Kırklareli ile birlikte Edirne, Tekirdağ, Düzce, Sakarya, Kocaeli illerinden katılan toplam 184 adet proje halka ve İstanbul’daki okullardan gelen ziyaretçilere tanıtıldı. İki gün süre serginin ardında üniversite öğretim üyelerinden oluşan Bilim Kurulu tarafından öğrencilere mülakat ve projelerinde inceleme yapıldı. Mülakat ve inlemelerin yapılması sonrasında aralarında Kırklareli’nin de bulunduğu 20 adet proje 11-12-13 Mayıs 2011 tarihlerinde Ankara, Başkent Öğretmen Evinde yapılacak olan final sergisine gitmeye hak kazandı. Ankara’ya gitmeye hak kazanan 20 projenin arasında Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu 7 Sınıf öğrencileri Ceyhun Dere ve Yağız Mustafa Efe’nin “Açını Söyle, Enerjini Söyleyeyim” projesi de yer alacak.
Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu’nun Marmara Bölge Sergisi’nde sergilenen projeleri ve proje sahibi öğrencileri şunlar; 
“Nohuttadır Protein,Gübresidir Bitkinin” (Aleyna Erkek 7/C – Zeynep Ayça Çöl 7/C), “Anti-Kanser Solunumu” ( Fatih Selim Aktaş 7/A – Alperen Aşçı 7/E), “Daha Ucuzu Yok” (Halil İbrahim Bilginer 7/E – Hacı Sebahattin Çavga 7/E), “Açını Söyle,Enerjini Söyleyeyim” (Ceyhun Dere 7/B – Yağız Mustafa Efe 7/B)
Kırklareli’de ilk defa ilimizi bölgede temsil eden Proje Danışman Öğretmeni Ömer Sönmez, Türkiye finaline proje göndermekten ötürü mutluluk duyduklarını belirterek, “Açını Söyle,Enerjini Söyleyeyim” projesinin dışarıdan ithal gelen ve yenilene bilir enerji kaynaklarından olan rüzgar enerjisinin elektrik üretiminde kullanılmasına yarayan rüzgar tribünlerini yerli ve daha ucuza üretilmesini sağlamak için rüzgar tribünündeki en verimli kanat açısını bulmak için yapılan bir çalışma ve araştırma projesi olduğunu söyledi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here