Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin’den Şiir ve Müzik Dinletisi yarın yapılacak

17
Kırklareli Belediye Başkanlığı Kültür-Sanat Etkinlikleri kapsamında Çizgi Üstü Butik Dershanesi işbirliği ile Ataol Behramoğlu ile Haluk Çetin 27 Şubat 2010 Cumartesi günü Kırklareli’ne gelecek.


HABER MERKEZİ

Yapılacak olan etkinlikle ilgili olarak Kırklareli Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Belediyemizin Kültü-Sanat Etkinlikleri kapsamında Çizgi Üstü Butik Dershanesi işbirliği ile Ataol Behramoğlu ile Haluk Çetin 27 Şubat 2010 Cumartesi günü Kırklareli’ne gelerek Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Gösteri Salonu’nda Şiir ve Müzik Dinletisi sunacak.
Şiirleriyle kendi ülkesinde olduğu kadar çevrildiği pek çok yabancı dilde de tanınan Ataol Behramoğlu, yaklaşık on yıldır müzisyen Haluk Çetin’le birlikte Türkiye’de ve ülke dışındaki şiir dinletilerinde on binlerce izleyici önünde şiirlerini okudu.
Bu dinletilerde gitarist-besteci Haluk Çetin, Ataol Behramoğlu’nun şiirlerinden yapılmış şarkıları seslendiriyor.
1981 yılında Asya-Afrika Yazarlar Birliği Uluslararası Lotus Edebiyat Büyük Ödülü’nü, 2003 yılında Uluslararası Pen Yazarlar Birliği Şiir Büyük Ödülü’nü kazanan Ataol Behramoğlu İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi ve Cumhuriyet gazetesi köşe yazarıdır.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here