Ata’nın anısına Klasik Müzik Konseri düzenlendi

17
Ulu Önder Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 80. Yıldönümü münasebeti
ile Kırklareli Belediye Başkanlığı Kültür ve Sanat Etkinlikleri
kapsamında 17 Aralık 2010 Cuma günü Trakya Oda Orkestrası tarafından bir
Klasik Müzik Konseri düzenlendi.

HABER MERKEZİ

Saat 19.30 Kültür Merkezi Salonu’nda verilen konsere; Kırklareli Belediyesi Başkan Vekili Ünal Başkur, Belediye Meclis Üyeleri Beyazıt Kösten, Necati Düzen, Başkan Çağlayan’ın Eşi Figen Çağlayan, Kırklareli Belediyesi personeli ile çok sayıda davetli iştirak etti.
Konser öncesi davetliler Kırklareli Amatör Ressamlar Derneği’nin düzenlemiş olduğu Resim Sergisi’ni gezerek dernek üyelerince yapılan tablolara baktılar.
Trakya Oda Orkestrası Şef Alper Çam yönetiminde verdiği konser programının ilk bölümünde Tomasso Albinoni–Sinfonia Sol Majör, Antoni Vivaldi–Violin Concerto Re Majör RV 230 (Keman Konçertosu) eserlerine yer verdi. Konserin ikinci bölümünde ise Jean baptiste Lully–Marche Pour le Ceremonie des Turcs, G. Sviridov–Romance, A. Atalay-Resimler Suiti, A. Hoca–Mandra isimli eserlere hayat veren orkestra salondakiler tarafından beğeni ile izlendi. Klasik müziğin büyüsüne kapılarak her eseri büyük bir zevk ile dinleyen davetliler orkestrayı her eser sonunda alkış yağmuruna tuttu. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here