Aşiyan Derneğinden “Dünya Kadınlar Günü”ne özel konser

20
Aşiyan Bilim Kültür Sanat ve Spor Derneği Başkanı (AŞİYAN) Mustafa Keskin, gazetemizi ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.


     

  
HABER MERKEZİ
Aşiyan Bilim Kültür Sanat ve Spor Derneği Başkanı (AŞİYAN) Mustafa Keskin, gazetemizi ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Aşiyan Derneğinin 2011 yılında kuruluşundan bu yana gerek ilimizi, gerek ülkemizi ve gerekse bölge ülkelerini ilgilendiren konularda şimdiye kadar birçok konferans ve seminer düzenlediklerini, özellikle üniversite öğrencilerine yönelik eğitim, barınma ve gıda yardımlarında bulunduklarını, dil kursları açtıklarını, Kırklareli ve Balkan tarihi başta olmak üzere tarih, sanat ve edebiyat alanında Kırklareli Aşiyan adında bir dergi çıkardıklarını, ikinci sayısının basıldığını ve dağıtıma hazır olduğunu belirtti. Bunun yanında üyeleri arasında birlik ve dayanışmayı artırmak üzere piknikler ve geziler düzenlediklerini söyledi.
Keskin daha sonra Derneğin sanat faaliyetlerinin de olması nedeniyle “Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle “Türk Müziği Konseri” düzenlediklerini belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü:
“8 Mart Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından 16 Aralık 1977 tarihinde tüm kadınlar için “Dünya Kadınlar Günü” olarak kararlaştırılmıştır. 8 Mart, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Kadınlarımız asli görevi olan analık sorumluluğunun yanında,  geçmişte cepheye mermi taşımış, bugün ise gerek Mecliste gerekse eğitim, ekonomi, siyaset ve toplumsal hayatın her alanında aktif rol almakta, toplumda sesini duyurmaya ve önemli işler yapmaya devam etmektedir. Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Aile kurumunun temel taşı olan, giderek güçlenen ve sesini duyuran kadınlarımız, gelişen ülkemizin temel dokusudur. Yaşamın her alanında yer alan kadınlarımız toplumsal gelişmede önemli bir güç oluşturarak toplum içinde saygın görevler üstlendikleri gibi sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir toplum oluşmasının da temel dayanağı olmuşlardır.
Günlük hayatımızın her alanında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri özveri ve dayanışmayla her türlü takdire şayan olan kadınlarımız her zaman başımızın tacıdır. Geleceğimizi ellerinde yoğuran ve topluma sağlıklı bireyler yetiştiren kadınlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek; onlara karşı her zaman sevgi, saygı ve hoşgörüyü temel ilke edinip sorunlarına çare üretmek zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda bizden desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı annelerimizin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler dilerim.”
Aşiyan Derneği Başkanı Mustafa Keskin, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi’ndeki 7 Mart 2014 Cuma akşamı saat 20.00’de düzenlemiş oldukları Türk Müziği Sanatçısı Necip Karakaya’nın sunacağı “Türk Müziği Konseri”ne tüm halkımızı davet ediyoruz diye sözlerini bitirdi. (Savaş Eskici)

 

     
     
     

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.