Armağan Köyü, “Türkiye’nin En Temiz 3’ncü Köyü”

155
* Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen ”Türkiye’nin En Temiz Köyü” Yarışması’nda Kırklareli merkez ilçeye bağlı Armağan Köyü 3. oldu. 
HABER MERKEZİ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen “Temiz Türkiyem” Yarışması’nda “Türkiye’nin En Temiz Köyü” Dalı’nda Kırklareli merkez ilçeye bağlı Armağan Köyü Türkiye 3’ncüsü oldu. 
Armağan Köyü Muhtarı Nahit Bulut Kırklareli ve Armağan Köyü için onur ve gurur verici bir durum olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Kırklareli ve Armağan Köyü için onur verici bir durum. Armağan Köyü olarak Kırklareli İl genelinde 1. Türkiye genelinde 3. olduk. Armağan Köyü Muhtarı ve halkı olarak bu alınan güzel derecelerden ötürü onur ve mutluluk yaşıyoruz. Çevre düzenlemesi ve çevrenin temiz tutulması konusunu biz insana verilen değer olarak görüyoruz ve ona göre davranıyoruz. Her insan temiz, düzenli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Biz bunun mücadelesini veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Yapılan yarışmada Türkiye genelinde üçüncü olduk, ileriki yıllarda daha çok çalışarak, çabalayarak birinci olmak istiyoruz ve başaracağımızı biliyoruz. Türkiye üçüncülüğü Armağan Köyü ve Kırklareli’ni çok mutu etti” dedi. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here