“Ana Kız Okuldayız Okuma Yazma Kampanyası” etkinleştiriliyor

7
İlimizde okumayan kız kalmayacak

* “Ana Kız Okuldayız Okuma Yazma Kampanyası”nın ilimizde daha etkin ve hedefe yönelik olarak yürütülebilmesi ve ilimizde okumayan bir tek bile kızın kalmaması için bugün toplantı yapılacak.
HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel müdürlüğü tarafından “Ana Kız Okuldayız Okuma-Yazma Kampanyası” çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla yeni “İl Kampanya Yürütme Kurulu” oluşturuldu.
İl Kampanya Yürütme Kurulu’nda; Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın, Kırklareli Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Selen Çelikkanat, İlköğretim Müfettişi Başkan Vekili Sinan Ercan, İl Sağlık Müdürü Mehmet bilgin, İl Tarım Müdürü Erdinç yazıcı, İl Nüfus Müdürü Mustafa Atilla, Belediye Başkanlığı’nı temsilen Nurgül Bayman, İl Müftüsü İsa Saim, Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Hakan Yağan, Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Temsilcisi Sait Lütfü Gür, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, Önadım Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ferdi Kurtbayram yer alıyor.
Görev değişiklikleri sebebi ile Kırklareli Valiliği tarafından yeniden oluşturulan kurul “Ana Kız Okuldayız Okuma Yazma Kampanyası”nın ilimizde hedeflenen oranlara ulaşması amacıyla bugün saat 14.30’da Valilik toplantı Salonu’nda bir araya gelecekler.
Açılış ve yoklamanın yapılması ile başlayacak olan toplantıda Kampanya ile ilgili bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalar ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunulup, görüş alışverişinde bulunulacak. Dilek ve önerilerin kurula sunulması ile toplantı sona erecek. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here