“Ana-Kız Okuldayız Kampanyası”nda 49. sıradayız

11
* Türkiye’de okuma yazma bilmeyenlere yönelik olarak hazırlanan Başbakan
Recep Tayip Erdoğan’ın liderliğinde ve Emine Erdoğan’ın himayelerinde
başlatılan okuma yazma kampanyası ”Ana Kız Okuldayız” kampanyasında,
Kırklareli 52. sıradan iki basamak yükselerek 49. sıraya yerleşti.

HABER MERKEZİ
19 Aralık 2010 tarihinde İstanbul Conrad Hotel’de yapılan “Ana-Kız Okuldayız Kampanyası’nın 2. Değerlendirme Toplantısı’na” Kırklareli’den Eğitimden Sorumlu Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın ve Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Hayati Çapa katıldı. 10 İl Valisi ve 81 İlin Vali Yardımcılarının katıldığı “Ana-Kız Okuldayız Kampanyası” 2. Değerlendirme Toplantısı’nda Kırklareli’nin yapılan etkili çalışmalar sonucunda 51. sıradan iki basamak yükselerek 49. sıraya yerleştiği belirtildi.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre “Ana-Kız Okuldayız Kampanyası” kapsamında 1 Aralık 2010 tarihi itibari ile Kırklareli’de 1. Kademe Kurs ve Seviye Tespit Sınavı sonucu 873 kişi Okuryazarlık Belgesi aldı. 1888 kursiyer 1. ve 2. kademe kurslara katıldı.
Kapmaya ile ilgili alınan bilgiler arasında İllerin 2008 ADNKS okumaz ve yazmaz kişi sayısının 13 bin 250 olduğu, 4 yılda okuryazar yapılması gereken vatandaş sayısının 7 bin 950 kişi olduğu, kampanyanın 3. yılsonuna kadar 5 bin 963 Okuma Yazma bilmeyen vatandaşı okuryazar yapması gerektiği yer aldı. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here