Altyapıyı bitiren Sinanlı Belediyesi üstyapı çalışmalarını başlattı

7
Belediye Başkanı Ali Alkan Sinanlı’ya 10 bin metre kare kilit taşı döşeme çalışmalarının başladığını bildirdi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Sinanlı Belediyesi’nde 50 yıllık su şebekesinin değişmesiyle başlayan ve kanalizasyon çalışmalarıyla devam eden altyapı çalışmalarına ilave olarak, Trakya’nın ilk Arıtma Tesisi Sinanlı’da kurulmuştu. Üzerine “Dikkat Geçmek Tehlikelidir” tabelası yazılı yarım asırdan fazladır ayakta zor duran ve son zamanlarda büyük tehlike oluşturan köprü de yıkılarak, yerine yenisi yapılmıştı. Çalışmalarıyla Sinanlı’yı şantiyeye çeviren Başkan Ali Alkan, alt yapı çalışmaları sebebiyle bozulan yollar konusunda eleştirilmişti.
Başkan Ali Alkan, alt yapı çalışmalarının yol kazılmadan yapılamayacağını belirterek; “Yolları kazmadan altyapı çalışması yapan bir teknoloji vardı da bizim mi haberimiz olmadı” diyerek haksız eleştirilere cevap vermişti.
Altyapı çalışmaları tamamen biten Sinanlı’ya 20 Tır kilit taşı ve bordür geldiğini belirten Belediye Başkanı Ali Alkan, altyapı çalışmaları biten Sinanlı’nın tüm yollarının yapılması için için start verdiklerini söyledi.
Başkan Alkan, Belediye Ekipleri’nin gece gündüz demeden yolların tamamını en kısa zamanda yapacaklarını söyleyerek; “Sinanlı’nın çehresini değiştirmek, için çalışıyoruz. Beldemizi köy görünümünden kurtarıp, hizmetlerimizden dolayı mutlu insanların yaşadığı bir Belde haline getirme çalışmalarımız sona ermek üzere. Sorunların asgariye indirilmesi ve vatandaşımızın talebi olan tüm hizmeti zamanında vermek için çalışıyoruz. Bazıları konuşacak ama biz durmadan, dinlenmeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here