Altıntel; “Vekaleten Kurban Kesim Kampanyası başlattık”

27
Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, “Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası” başlatıldığını belirterek şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, “Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası” başlatıldığını belirterek şunları kaydetti:
“Varlığının temeli insan onurunun korunmasına dayanan Türk Kızılayı, tam 146 yıldır dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ulusal ve uluslararası alanda ihtiyaç sahibi insanlara merhamet elini uzatıyor, düzenlediği kampanyalarla mazlumların yanında yer alıyor. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban ve vekaletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve dünyanın farklı bölgelerindeki binlerce ihtiyaç sahibine ulaştıracağız. Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile evlerine, gönüllerine mutluluk vermenin, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yaşayacağız. 
Artık geleneksel hale gelen ve bu yılki sloganı; “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” olan, “Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası” ile dini vecibelerini yerine getirmek isteyen hayırseverlerimizin kurbanları, İslami kurallara uygun olarak kesilecek. Elde edilen etler, vekalet sahiplerin adına gerçek ihtiyaç sahiplerine sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacak. 
Her dönemde mazlumların yanında olan Türk Kızılayı’nın bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için, sizin vereceğiniz destek büyük önem taşıyor. Bir kanaat önderi ve sorumlu bir gazeteci olarak kampanyamızı yazılı, görsel ve sosyal medyadaki takipçilerinize duyurmanız ve onları bağışlarını vermeye davet etmeniz, daha çok ihtiyaç sahibine yardım eli uzatabilmemizin yolunu açacak. 
Bir yerine çok olmanın güzelliğini her zamankinden daha fazla hatırladığımız bu ayda, Türk Kızılayı’nı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum. 
* Kurban Bereketi Kızılay’la yıl boyu sürecek 
2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla sesleniyor. Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2014 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak. 
* Amacına uygun kuralına uygun 
Türk Kızılayı’nın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu’nun modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. 
* İyilik sınır tanımıyor 
Türk Kızılayı ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Pakistan, Somali, Etiyopya, Bangladeş, Filistin, Irak, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Makedonya ve Bulgaristan’daki ihtiyaç sahipleri için de Türk Kızılayı’na kurban vekâletlerini verebilecek. Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 650 TL öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için de 350 TL ödenecek. Yurtdışındaki koşulları göz önünde bulunduran Türk Kızılayı, Yurtdışı Vekâletle Kurban Kesim Kampanyasını, 11.000 hisse ile sınırlı tutacak. 
* 168 Çağrı Merkezi’nden 7/24 Bağış 
Kurban döneminin ardından Türk Kızılayı, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; 
Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, 
Türk Kızılayı Şubelerini, (KIRKLARELİ Şube: Devlet Hastanesi B/ Blok)
PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 
168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler. 
Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here