Alfa Frekansı ile çok daha fazla fikir üretin

14
* İnsan beyni Alfa Frekansı ile çok daha yaratıcı fikirler üretiyor. İnsanlar bu frekans yaratıcı fikirlere kolaylıkla ulaşmayı sağlıyor.

 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı Kültür ve Sanat etkilikleri kapsamında Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık tarafından Alfa Frekansı ve Yaratıcı Düşünce” Semineri verildi. 19 Şubat 2011 Cumartesi günü saat 14.00’da Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Salonu’nda verilen seminere belediye personeli ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.
Eğitim Danışmanı Şebnem Özkan’ın sunduğu seminerde Alfa Frekansının insan beyni üzerindeki faydaları, ne olduğu, neden ortaya çıktığı ve beynimizin bu özelliğinden nasıl yararlanması gerektiği anlatıldı.
Seminerde, bilimsel araştırmalara göre insan rahat ve sakin olduğu zaman veya bilinçli bir şekilde bir problem veya bir fikir üzerinde düşünmediği  zamanlarda çok yaratıcı fikirler, buluşlar ve çözümler üretebildiği, A. Einstein, R. W. Emerson gibi düşünce tarihini etkilemiş pek çok bilim insanı, mucit ve sanatçının bu süreçten yararlandıklarını pek çok defa belirtildiği anlatıldı.
İstemli ve odaklanmış düşünce frekansında (Beta frekansı) değil de, rahat ve sakin bir farkındalık frekansı olan Alfa’da faaliyet gösterildiğinde insan beyninin çok daha fazla sayıda fikir üretebildiği, diğer bir deyişle yaratıcı fikirlere çok daha kolaylıkla ve çabuk bir şekilde ulaşmak için Alfa Frekansı’nın kullanılması gerektiği belirtildi.
Seminerin sonunda insan beyninin kapasitesini genişletmek, çok daha fazla sayıda yaratıcı fikir üretebilmek ve aralarından en uygununu seçebilmek ve bu süreci çabuk, kolay ve zevkli bir şekilde gerçekleştirmenin alfa frekansı ile mümkün olduğu belirtildi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here