Aksoy; “Uygulamalı girişimcilik kursu açacağız”

22
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Kırklareli Müdürü Hasan Aksoy, Pınarhisar’da Uygulamalı Girişimcilik Kursu açılacağını bildirdi.
HABER MERKEZİ
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Kırklareli Müdürü Hasan Aksoy, Pınarhisar’da Uygulamalı Girişimcilik Kursu açılacağını bildirdi. Aksoy yaptığı açıklamada, uygulamalı Girişimcilik Kursları’nı önemsediklerini söyledi.
Uygulamalı girişimcilik kursunun İŞKUR Kırklareli Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sürekli Eğitim Merkezi ve KOSGEB Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde açılacağını belirten Aksoy şunları kaydetti:
“Pınarhisar’da Uygulamalı Girişimcilik Kursu açacağız. Kurs için oldukça fazla müracaat oldu. Uygulamalı Girişimcilik Kursları’nı önemsiyoruz. İş fikri olan herkes bu kursa katılarak alacakları Uygulamalı Girişimcilik Belgesiyle kendi işlerini kurabilir. Bu sayede istihdam artacağı gibi işsizlik oranı da azalacak. İŞKUR Kırklareli Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve KOSGEB Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle açacağımız kurs 17 Eylül Çarşamba günü başlayacak. 70 saat sürecek kurs 26 Eylül’de sona erecek.” (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here