Aksoy; “Kişilerin kariyer ve girişimcilik ruhlarının geliştirilmesine katkıda bulunuyoruz”

21

HABER MERKEZİ
Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde 27 Şubat 2014 Perşembe günü saat 14.00’te Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımı ile “Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) Hizmetleri Alt Çalışma Grubu Toplantısı” gerçekleştirildi.
Toplantıda, İŞKUR yetkilileri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile meslek danışmanlığı, iş arama becerileri gibi hizmetlerle öğrencilerin doğru mesleği seçmeleri konusunda etkin çalışmalar yapılması yönünde bilgi alışverişinde bulunuldu.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan toplantının açılışını bir konuşma ile yapan İŞKUR Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy açıklamasında; Kurumun son yıllarda sunduğu hizmet çeşitliliği ile kalite ve etkinliğini arttırarak hizmetin daha geniş kitlelere ulaşmasını amaçladıklarını, ayrıca hedef kitle içinde bulunan öğrencileri, iş arayanları, mesleğini değiştirmek isteyenleri, kendi işini kurmak isteyenleri aydınlatmak, bu kitlelere iş piyasasında yeni bir sinerji oluşturmak, kişilerin kariyer ve girişimcilik ruhlarının geliştirilmesine katkıda bulunmanın en önemli hedefleri arasında yer aldığını söyledi.
Hasan Aksoy’un konuşmasının ardından gündem maddelerine geçilerek önümüzdeki dönem için yeni kararlar alındı. Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) Hizmetleri Alt Çalışma Grubu Toplantısı’nın soru-cevap bölümünde, katılımcıların konu ile ilgili soruları cevaplandırılıp görüş ve önerileri alınarak önümüzdeki dönemlerde yürütülecek çalışmalar belirlendi.
 İŞKUR İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen “Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) Hizmetleri Alt Çalışma Grubu Toplantısı’na; Kırklareli İŞKUR İl Müdürü Hasan Aksoy, Kırklareli İŞKUR Şube Müdürü Muammer Gamsız, Lüleburgaz Hizmet Merkezi Şube Müdürü Ahmet Selim Keskin, Kırklareli Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şenol Öztürk, İMD Sibel Evren, İMD Serap Kuyurcak, İMD Sefa Öztürk, İMD A. Abdülkadir Karaduman, Kırklareli RAM Müdürü Serkan Dündar, Lüleburgaz RAM Müdürü Alper İlaslan, KOSGEB Uzman Yrd. Tuğba Yaşar, TİSK Kırklareli İl Temsilcisi Ahmet Üstünalp, TÜRKK-İŞ Kırklareli İl Temsilcisi Hüseyin Seren, Rehber Öğretmenler Saadet Asan, İpek Eroğlu, Büşra Merve Tansel katıldı. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here