Aksoy; “İş verin Teşvik alın”

12
Kırklareli Telekom İl Müdürü Nihat Kaya, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Aksoy tarafından “Stajyer Eğitim Projesi" kapsamında 30 Ocak 2013 tarihinde başlayan…..
HABER MERKEZİ
Kırklareli Telekom İl Müdürü Nihat Kaya, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Aksoy tarafından “Stajyer Eğitim Projesi" kapsamında 30 Ocak 2013 tarihinde başlayan ve 29 Temmuz günü sona eren eğitim sonrasında stajyer öğrencilere 09 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 09.00’da düzenlenen tören ile sertifikaları verildi.
Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Aksoy konuya ilişkin olarak şunları kaydetti:
“İşbaşı Eğitim Programları; İşkur’a kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenleniyor. İşbaşı eğitim programı ile en az 2 çalışanı olan işverene işçi sayısının 1/10’u oranında katılımcı 6 ay boyunca İşkur tarafından veriliyor. İşverene herhangi bir maliyeti olmayan katılımcının günlük 25 lira zaruri gideri ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primi İŞKUR tarafından karşılanıyor. Bu kapsamda Kırklareli Telekom İl Müdürlüğünde Staja başlayan 8 kişi sertifikalarını verdik. Normal şartlarda bizim beklentimiz ve kanun gereğince staja başlayanların %50’sine istihdam sağlanacaktı. Ancak burada Telekom İl Müdürümüzün üstün gayretleri sonucu staj yapan tüm arkadaşlar göreve başlamış durumda kendisine bu konuda ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Kırklareli Telekom İl Müdürü Nihat Kaya da yaptığı açıklamasında; “İşkur ile başlattığımız Proje sonucunda 8 arkadaşımıza daha istihdam sağlamış bulunuyoruz. Bu bizim için mutluluk verici bir durum. Bu tür Projelere her zaman açık bir kurumuz. Desteklerinden dolayı bende İşkur Müdürümüz Hasan Aksoy’a ayrıca teşekkür ediyorum. Gelip staj yapan adaylarımızın hepsi kendini çok iyi yetiştirdi ve gönlümüz yüzde ellisini elemeye el vermedi çünkü ayrım yapamadık ve kaliteli elemanlarımızın olduğunu söyleyebilirim. Herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi. (Serkan Koçtürk)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here