akanım“Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır”

11
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir.
Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. Yerel basınımızın İlimizin eğitim faaliyetlerinin kamuoyuna ulaştırılmasında etkin bir rolü bulunmaktadır.
  Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde  önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza görevlerinde başarı dileklerimle sevgilerimi sunarım.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here