AK Parti’de Aday Adaylığı başvuruları başladı

10
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, Aday Adaylığı Başvuruları’nın gerekli belgelerini tamamlayanlar tarafından hafta sonunda da yapılabileceğini belirtti. 
 HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığı Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Önder Sünnetçioğlu, AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığı Sekreteri Ümit Turgut, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler’de aday olacakların başvurularının başladığını belirterek şunları kaydettiler:
“Aday adaylığı başvuruları, 1 Ekim 2013 Salı günü başladı. Başvurular 1 Kasım 2013 Cuma günü sona erecek. Başvurular bizzat Aday Adayı tarafından aşağıda belirtilen parti mercilerine gerekli tüm evrakların tamamlanması şartıyla hafta sonlarında da yapılabilir.
Adaylık başvuruları aşağıda belirtilen parti teşkilat kademelerine yapılacaktır.
* Belediye Başkan Aday Adaylıkları:
– Büyükşehir ve İl Belediye Başkan Aday Adayı Başvuruları; Genel Merkez veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıkları’na.
– İlçe ve Belde Başkan aday adayı başvuruları İl Başkanlıkları’na veya İl Başkanlıkları’na iletilmek üzere İlçe Başkanlıkları’na yapılacak.
* Belediye Meclis Üyesi Adaylıkları:
– İlçe Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Başvuruları İlçe Başkanlıkları’na.
– Belde Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Başvuruları, İlçe Başkanlıkları’na yapılacak.
* İl Genel Meclisi Üyesi Adaylıkları:
İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Başvuruları İlçe Başkanlıkları’na yapılacak.
Aday Adaylığı Başvuruları, İl, İlçe veya Belde Başkanlıklarımızdan alınacak başvuru formları veya parti http://www.akparti.org.tr internet adresinde yer alan formlar bilgisayar ortamında veya el yazısı ile doldurularak, başvuru için istenen diğer belgeler de eksiksiz olarak eklenmek suretiyle yapılabilir.
Mahalli İdareler Seçimlerinde Aday Adaylık Başvurusu’nda bulunacakların, adaylık için gerekli kanuni şart ve nitelikleri taşıması zorunludur. Aday adaylığı başvurusunda bulunan kimsenin partimiz üyesi olması zorunlu değildir. İlçe Belediye Başkan Adaylıkları’nda başvuru tutarı Nüfusu 50.000 (ellibin) ve daha az olan ilçelerde 750 TL. Büyükşehir olmayan diğer illerin İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Aday Adaylıkları 250 TL’dir. Engellilik oranı yüzde 40 ve üzerinde olan aday adaylarından normal başvuru aidatlarının % 25’i alınacaktır. Ancak bu kimselerin İl Sosyal Hizmetler Müdürlüklerince verilmiş Engelli Kimlik Kartı veya durumu belgeleyen rapor suretlerini ibrazı gereklidir. Kadın aday adaylarından normal başvuru aidatlarının % 50’si alınacaktır.”
Başkan Gencal daha detaylı bilgi almak isteyenlerin AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığına bizzat gelerek daha detaylı bilgi alabileceklerini söyledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here