AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus ve Yrd. Buzol’dan aday adaylığı için istifa

26
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus ile İl Başkan Yardımcısı
Erhan Buzol 17 Ocak 2011 Pazartesi günü yaptıkları basın açıklaması ile
Milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa ettiklerini
belirttiler.

HABER MERKEZİ

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus; “6 Haziran 2009 tarihinde sizlerin birlikte verdiği oylar ile genel merkezimizden aldığımız icazet doğrultusunda sayın vekilimizin desteği ile il kongresine çıktık ve yüzümüzün akı ile il başkanlığı görevini tamamladık” dedi. Yurdaer Ulus, seçildikten sonra arkadaşları ile Kırklareli’de AK Parti’nin daha ileriye götürmek için hesaplar yapmaya başladıklarını, başarılı işler ortaya koymak için planlı ve projeli çalışma yaptıklarını, ilçe teşkilatları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını. Bununla birlikte kadın ve gençlik kolları ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Yaptıkları çalışmalarda Kırklareli’nin menfaatini ön planda tuttuklarını belirten Yurdaer Ulus, Kırklareli’nin istişareye alıştırılması için çalışmalar yaptıklarını; bu kapsamda ilk olarak tüm siyasi parti il başkanları ile bir kahvaltı toplantısı gerçekleştirdikleriniı belirterek; “Biz AK Parti olarak Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi; “herkese eşit mesafede davranıp, herkesi kucaklayıp, herkese hizmet götüreceğiz.” işareti ile ilimizde bulunan siyasi parti başkanları ile kahvaltı toplantısında bir araya geldik.” şeklinde konuştu.
Yurdaer Ulus, Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte çalışmalar yaparak. Bu kapsamda oda ve dernekler ile birlikte bir kahvaltı toplantısı düzenlediklerini belirtti.
Teşkilat olarak yaptıkları çalışmalarda toplanma ve istişare etme kültürünün yaygınlaştırarak, bu sistemi oturmaya çalıştıklarını belirten Yurdaer Ulus, bu sistemin artık oturmuş durumda olduğunu, düzenli ve planlı bir şekilde toplanarak teşkilat çalışmalarının yapılmakta olduğunu söyledi.
Her ay AK Partili Belediye Başkanları ile birlikte olup “Kırklareli halkına nasıl hizmet götürürüz”ü düşünüp, fikir paylaşımı yapıp, çalışmaları bu doğrultuda gerçekleştirip, başarılı toplantılar yaptıklarını belirten Yurdaer Ulus, İl Genel Meclis Üyeleri ile bir araya gelip Kırklareli’ne ve ilin belde ve köylerine nasıl hizmet yapabileceklerini düşünüp, birlikte kararlar alıp bu şekilde çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.
Yurdaer Ulus, yaptıkları tüm çalışmalarda kendilerine yardımcı olan tüm dostlara teşekkürlerini sunduğunu belirtti.
Yaptıkları tüm çalışmalardan bahsetmelerinin sebebinin gelecek dönemde il başkanı olacak arkadaşa tavsiye etme mahiyetinde olduğunu belirten Yurdaer Ulus, tüm teşkilatların kendilerinin yaptığı bu çalışmalar ışığı altında çalışmalar yaparak çok daha başarılı hizmetler vereceklerine inandığını söyledi. Yaptıkları tüm faaliyetlerin hepsi gönül esası olarak nitelendiren Ulus; “Vücudumuzun zekâtını bu şekilde çalışarak verdiğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu. Yurdaer Ulus; “15 Ocak 2011 tarih saat 15.30 itibari ile Erhan arkadaşım ile birlikte Haziran ayındaki seçim dönemi için çalışmalarımıza başladık. 14 Ocak 2011 tarihinde Ankara’ya gittiğimiz İl Başkanları toplantısının dönüşünde 15 Ocak 2011 tarihine kadar bu kararı vermemiz gerekiyordu, ben İl Başkanı sıfatı ile gelecek dönemde yeni bir yapılanmanın içinde bulunacağımızı ifade etmek adına çalışmalar yaparken, içimizden olan Şenol kardeşimiz 15 Ocak 2011 tarihinde bir basın açıklaması yaptı. Şenol Gürşan arkadaşımız istifasını verip milletvekilliği aday adaylığı konusunda çalışmasını yaptığını açıkladı.” şeklinde konuşan Yurdaer Ulus; “Şenol kardeşimizin bu açıklaması sırasında il genel meclis üyemizin rahatsızlığında dolayı arkadaşımızın yanında olamadık, buradaki arkadaşlardan ve kendisinden tekrara özür diliyorum.” dedi.
Erhan Buzol’un; “bende bu davada varım.” diyerek “bende milletvekilliği aday adaylığı sürecine katılmak istiyorum” dediğini belirten Yurdaer Ulus, sözü Buzol’a bıraktı.
Erhan Buzol, milletvekilliği aday adayı olmak istemesi ile ilgili yaptığı kısa konuşmada şunları kaydetti;
“2009 Haziran ayından beri çok verimli bir çalışma ortamı yakaladığımızı düşünüyorum. Bütün il yönetimindeki arkadaşlara bize gösterdikleri hoşgörü ve destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İlçe başkanlarımızda bizim yaptığımız çalışmalara aynı oranda destek vermişleridir. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu bir süreç, ben bu konuda belki erken bir ayrılış yapıyorum, ama genel merkezin verdiği tarih itibari ile böyle bir tasarrufta bulunma zorunluluğumuz doğdu. Bu görevlere gelirken partinin her hangi bir kademesinde görev almaya talip olduk. Ben bu süreçte böyle bir tasarrufu düşündüm. Hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Erhan Buzol’un açıklamasının sonrasında tekrardan açıklamada bulunan Yurdaer Ulus, Türkiye’de AK Parti teşkilatlarında en az istifa veren ilin Kırklareli olduğunu, bu durumun Kırklareli AK Partide gelecek dönemde daha kuvvetli bir yapılanma ile göreve devam edeceğinin işareti olduğunu ifade etti.2 yıllık süreç içerisinde teşkilatın en iyi şekilde çalışmasını temin ettiklerini belirten Yurdaer Ulus, STK’lar ile ilişkilerin en üst düzeyde olmasını temin etmeye çalıştıklarını, bu yolda mutlaka devam edilmesi gerektiğine inandığını söyledi.
Milletvekilliği aday adaylığı hususunu değerlendirmek üzere kendisin şuandan itibaren İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açılayan Yurdaer Ulus istifasını 15 Ocak 2011 Cumartesi günü saat 15.00 itibari ile sekretaryaya sunduğunu söyledi.
Yurdaer Ulus AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı görevinden istifasını açıklamasının ardından son olarak şunları söyledi; “Hepinizin huzurunda haklarınızı helal etmenizi istiyorum.
 Bende hakkımı helal ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de el birliği ile devam edeceğiz. Kırklareli inşallah bu makus talihini kıracaktır.
Bugüne kadar İl Başkanlığı sıfatımla görev yaptığımız sürece bize desteklerini esirgemeyen Sn. Hüseyin Avni Coş,                    Sn. Cengiz Aydoğdu, Sn. Muammer Muşmal, Sn. Ali Haydar Öner Valilerimize, Kırklareli Milletvekili A. Gökhan Sarıçam’a, Vali Yardımcıları’mıza, Genel Sekreterimize, Emniyet Müdürümüze, İl Müdürlerimize, personellerine, Sivil Toplum Kuruluş Başkan ve Yöneticilerine, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, Belediye Meclis Üyelerimize, muhtarlarımıza, partimize gönül vermiş her kademedeki arkadaşlarımıza, basın mensuplarımıza ve Değerli eşim Elif Hanım’a katkılarındandolayı teşekkür ediyorum.
Bundan sonraki sürecin ilimiz için hayırlı olacağını düşünüyorum. Rabbim herkesin isteğini nasip etsin, Allah’ın muradı, hepimizin muradı olsun.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here