AK Parti Gürşan’ı, MHP Özbilen’i öncelledi

15
12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel
Seçimleri’nde Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’dan seçime girecek olan
partilerin Milletvekili Adayları belirlendi. Kesin listeler önümüzdeki
hafta YSK tarafından açıklanarak Resmi Gazete’de yayınlanacak.

HABER MERKEZİ

Siyasi Partilerin genel merkezleri tarafından, 12 Haziran 2011’de yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde yarışacak olan Milletvekili Adaylarının isim listeleri 11 Nisan 2011 Pazartesi günü saat 17.00 itibariyle Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verildi.
Yapılacak olan seçimlere Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’dan girecek olan Siyasi Partilerin; gazetemizi baskıya verdiğimiz saatlerde ulaştığımız Milletvekili aday isimleri şu şekilde;

KIRKLARELİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)
1-    Av. Şenol Gürşan
2-    İnş. Yük. Müh. Şaban Erden
3-    Orm. Müh. Volkan Göç
4-    
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)
1-    Mehmet Siyam Kesimoğlu
2-    Av. Turgut Dibek
3-    Mimar Turabi Kayan
4-    
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)
1-    Av. Cemal Özbilen
2-    Dr. Armağan Ayyıldız
3-    Av. Cemal Terzi

EDİRNE

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)
    1- Dr. Mehmet Müezzinoğlu
    2- Ekonomist Tuna Bekleviç
    3- Ekonomist Fatma Aksal

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)
1-    Recep Gürkan
2-    Kemal Değirmendereli
3-    Abdulbaki Topal

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)
1-    İktisatçı Cemaleddin Uslu
2-    Dr. Yüksel Şimşek
3-    İşadamı Doğuş Şimşek

TEKİRDAĞ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)
1-    Emekli Vali T.Ziyaeddin Akbulut
2-    Sigortacı Özlem Yemişçi
3-    Mak. Müh. Sait Yazı
4-    Zir. Müh. Mestan Özcan
5-    Mustafa Yel
6-    Hakan Şık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)
1-    İktisatçı Faik Öztrak
2-    Dr. Candan Yüceer
3-    Av. Emre Köprülü
4-    Gülferah Güral
5-    Muhasebeci Şerafettin Kurt
6-    Av. Ayhan Civan

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)
1- Mali Müşavir Bülent Belen
2- Müfettiş Hamdi Budak
3- İş Kadını Belma Kuvancı
4- Dr. Bahadır Baykal
5- Okutman Fikret Yıkılmaz
6- Av. Ergün Vardar

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Tunç; “Tüm adaylarımıza hayırlı olsun”

Milletvekili aday listesinin açıklanmasından bir müddet sonra Av. Şenol Gürşan Kırklareli AK Parti İl Binasına geldi. Partililer Gürşan’ı tebrik ederek kendisine ‘hayırlısı olsun’ temennisinde bundular.
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç parti binasında bir basın açıklaması yaptı.
24. Dönem Milletvekili Aday Adaylığından sonra bugün saat 17.30 itibariyle AK Parti Genel Merkezince Kırklareli Milletvekili Aday sıralaması belirlendiğini belirterek;
“Birinci sıra Av. Şenol Gürşan, ikinci sıra Şaban Erden, üçüncü sıra adayımız ise Volkan Göç oldu. İlimize, ülkemize ve adaylarımızın ailelerine, sahsına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“Seçim sürecinde bu sıralamayı birinci aşama olarak görüyorum”
Adayı Av. Şenol Gürşan AK Parti teşkilatını selamlayarak şunları söyledi;
“Yaklaşık 25 yıllık siyasi mücadelenin sonunda bugün bu noktaya geldik. Hepinizin bildiği gibi en son olarak 2009 yılında yapılan kongre ile birlikte AK Parti saflarında siyasi mücadeleye devam etme kararı almıştık. Daha sonra seçim kararı alınınca milletvekili adayı olmak için bende yönetim kurulundan istifa ettim ve ondan sonra seçim süreci başladı. Bu seçim sürecinin birinci aşaması bildiğiniz gibi ilimizde yapılan temayüldü. Temayülü geçtikten sonra arkasından ikinci aşama geldi ve genel merkez tarafından mülakat yapıldı. Mülakattan sonra genel merkezimiz üçüncü aşama olarak illerde anket çalışması yaparak kamuoyunu tespit etmeye yöneldi ve bütün bu aday belirleme çalışmalarından sonra sıralama açıklandı.
Bu seçim sürecinde bu sıralamayı birinci aşama olarak görüyorum. Biz şuanda birinci aşamayı geçtik. Önümüzde ikinci aşama 12 Haziran’a kadar yapacağımız seçim mücadelesidir. 12 Haziran’dan sonra 13 Haziran’da istediğimiz gibi giderse üçüncü aşama ve en önemli aşama başlayacak. Allah nasip kısmet ederde milletvekili olursak Kırklareli’ne ve insanlarımıza hizmet etme aşaması başlayacaktır. En önemli ve en zorlu aşamanın da bu olduğunu düşünüyoruz. Ama bütün bunlara hazırlıklıyız. Burada daha öncede sizlerle birlikte olduk. Bu dönem AK Parti’den 15 arkadaşımız aday adayı oldu. Kim hangi sırada olursa olsun fark etmez. Zaten öyle bir karar aldık sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu dönem hepimiz 2 milletvekili için çalışmalar yapacağız diye söylemiştik. Takdir böyle olmuş. Biz diğer arkadaşlarımızla partimizle bir bütünüz. 2. aşama için yarından itibaren organize olup 12 Haziran için çalışmalara başlayacağız. Seçimlerin başta ilimiz olmak üzere bütün ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

“İki Milletvekilimiz garanti”
MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Genel Merkez tarafından belirlenen sıralamada teşkilat olarak son derece memnun olduklarını belirterek; “Listelerimiz bütün üyelerimizin ve yapılan anket sonucunda halkımızın teveccühüyle oluşturulmuştur. Son derece değerli adaylarımızla bugünden itibaren halkımızın karşısına çıkıp dolaşarak bu teveccühlerini oya dönüştüreceğiz: En az 2 milletvekili çıkartacağımıza inancımız sonsuzdur. Bütün adaylarımıza başarılar diler, tüm halkımızın desteğini bekliyoruz.” (mc-s-cs-u)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here