AK Parti Alpullu’da bombayı patlattı..!

15
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Babaeski’ye bağlı Alpullu Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı açıkladı.
 
HABER MERKEZİ
2009 yılında yapılan Yerel Seçimler’de Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Sinanlı Beldesi Belediye Başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adayı Ali Alkan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adayı İlhan Eriş yarışmış, AK Parti Adayı Ali Alkan 1124 seçmenden 631,  CHP Adayı İlhan Eriş’de 493 oy almıştı. 141 oy farkla Belediye Başkanlığı Makamına oturan Ali Alkan,  2009 yılından bu güne kadar küçük Belde de büyük projelere imza atmıştı.
Sinanlı’ya yapılması imkansız denen hizmetleri 5 yıldan daha kısa bir sürede gerçekleştiren Ali Alkan, hizmetlerinde kendisine sürekli destek olan AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’ın payının büyük olduğunu belirterek; “Vekilimiz ilk günden beri bana büyük destek verdi. Onun sayesinde Bakanlarımızın birçoğu ile tanışıp desteklerini aldım” derken,  Milletvekili Şenol Gürşan’da kendisiyle görüşmelerimiz sırasında Belediye Başkanı Ali Alkan için; “O tek kişilik bir ordu. En çalışkan Belediye Başkanlarımızdan biri. Gece gündüz demeden Beldesi için koşuyor, yetmiyor gelip Meclis’te de bizleri koşturuyor. Biz onu Yerel Seçimler’de sürpriz bir yerden aday göstereceğiz” demişti.
Vekil Av. Şenol Gürşan’ın bu açıklamalarından sonra o sürpriz açıklama 26 Ekim 2013 Cumartesi günü AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığı binasında Başkan Ali Alkan’dan geldi. Alkan AK Parti’den Alpullu Belediye Başkanlığı Başkanlığı’na Aday Adaylığı’nı resmen açıklayarak, AK Parti adına bombayı patlattı. 
Ali Alkan Parti binasında yaptığı açıklamasında; “2009 yılında Sinanlı Belediye Başkanlığı’na seçildim. Bu zamana kadar Belediye Başkanlığı görevini layıkıyla yapma gayreti içinde oldum. Sinanlı’ya yaptıklarım ortadadır. Hizmetlerimi vatandaşlarımız da çok iyi biliyor ve her fırsatta teşekkürlerini iletiyorlar. Hizmetlerimizi Basın yoluyla tüm Kırklareli ile de paylaştım. Görevim sırasında Sinanlı’nın kanalizasyonundan içme suyuna, yoluna, köprüsüne, kültür salonuna, spor kompleksine kadar gece gündüz demeden çalıştım. 5 yıla sığması zor bir hizmeti gerçekleştirdiğime inanıyorum. Bu hizmetleri yaparken, en büyük desteği Milletvekilimiz Şenol Gürşan’dan aldım. Onun sayesinde birçok Bakanımla tanışıp desteklerini aldım. Sinanlı nüfusunun 2 binin altında kalması ile 6360 Sayılı Büyük Şehir Yasası gereği kapanacağından partimizden, Milletvekilimiz Şenol Gürşan’ın da muvaffakatıyla Alpullu Belediye Başkanlığı’na Aday Adaylığımı açıklamaya karar verdim. Sinanlı için gerçekleştirmeyi hedeflediğim daha birçok projem vardı ama artık Allah izin verirse bu projelerimi Alpullu’da uygulayacağım. Alpullu’ da mevcut eksikleri tespit ettim. Yapılması gereken çok iş var. Sinanlı’da olduğu gibi gece gündüz demeden çalışacak, Milletvekilim Şenol Gürşan’ın ve AK Parti İktidarı’nın desteği ile Alpullu’nun çehresini değiştireceğim. Alpullu’yu köy görünümünden, kent konumuna getirmek için gayret edeceğim. Alpullu’nun AK Belediyecilikle buluşarak hak ettiği hizmeti alacağına inanıyorum. AK Parti Belediyecilik anlayışıyla verilecek hizmetler karşılığında Alpullu yüzleri gülen insanların yaşadığı bir Belde olacaktır. Benim Sinanlı’da yaptıklarım, Alpullu’da yapacaklarımın teminatıdır” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan şendir) 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here