AK Parti Aday Adayı Şaban Erden;

11
“Bilgi ve tecrübelerim ile en güzel hizmetleri vereceğim”

* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Şaban Erden; “Bilgi ve tecrübelerim ile Kırklareli’ne en güzel hizmetleri verebileceğime inandığım için aday adayı oldum” dedi.
HABER MERKEZİ 
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde Kırklareli Milletvekili olabilmek için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Milletvekili Aday Adayı olan Şaban Erden 26 Mart 2011 Cumartesi günü saat 09.00’da gazetemizi ziyaret etti.
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt ve Yazı İşleri Müdürümüz Merve Cankurt tarafından ağırlanan Şaban Erden, edindiği bilgi ve tecrübelerini Kırklareli’ni hak ettiği yere getirmek için kullanacağını belirterek şunları kaydetti:
“Gerek Ankara’da bürokrasi de gerekse İstanbul bürokrasisinde ve Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzeyde görev almış olmam dolayısıyla bu tecrübelerimi Kırklareli’ne hizmet için taşımak istiyorum. Kendim olursam bire bir olamaz isem de diğer olacak kişilere yapacakları hizmetlerde katkıda bulunmak istiyorum. Kırklareli’ni yapacağım hizmetlerle birlikte daha ileriye taşımak istiyorum. Bunun içinde her türlü tecrübeye sahip olduğuma inanıyorum.
Kırklareli’nin daha iyi konumda olması gerekiyor. Kırklareli ve çevresinin, İstanbul’a da yakın bir konumda olduğundan İstanbul’dan daha iyi istifade etmesi gerekiyor. Bir tarafı Avrupa bir tarafında İstanbul Kırklareli arada kalmış. Oturup bakacaksınız il genelinde hangi ilçenin ne tür ihtiyaçları var onları planlayacaksınız. Yapacağınız bu planlara göre uygulamaları yapacaksınız. Kırklareli böyle durmayacak. İnşallah nasip kime olursa olsun ben arkadaşlarıma bilgi ve tecrübe yönünden desteğimi veririm. Ama ben bilgi ve tecrübelerim ile Kırklareli’ne bir şeyler katabileceğimi düşünüyorum. Bu düşüncelerime arkadaşlarımda destek verdi Kırklareli’den Milletvekili olabilmek için aday adaylığı müracaatında bulundum. 
1949 yılında Kırklareli’nde doğdum. İlk ve orta tahsilimi Kırklareli’de tamamladım. İstanbul Kabataş Erkek Lise’sini 1967’de bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 1972’de İnşaat Mühendisi olarak mezun oldum. 1972-1974 yılları arasında Bayındırlık ve iskân Bakanlığı Bandırma Bölge Müdürlüğü’nde Başmühendis; 1974 yılında NATO Enformasyon Daire Başkanlığı Bandırma Havameydanı İnşaatı’nda Genel Müdür olarak çalıştım. Askerlik görevini 1974-1975 yılları arasında tamamladı.
Azot Sanayi A.Ş., TÜGSAŞ, Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu, Başbakanlık Toplu Konut idaresi, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE) Gibi kurumlarda Yapı Teknik Daire Başkanlığını yürüttüm. Mayıs 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen işleri Daire Başkanlığına, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atandım. Nisan 2001’de Projeler Daire Başkanlığına getirildim. İstanbul’un 1/100.00’lik çevre düzeni planı ile diğer proje yapım ve uygulamalarında üst düzey görev ve sorumluluk aldı. Haziran 2002’de imardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına, Nisan 2004’te ise Proje ve Yatırımlardan sorumlu Genel Sekreter yardımcılığına atandı. Bu görevinden Aralık 2010 itibariyle emekliye ayrıldım.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve pek çok kurumda edindiğim tecrübeyi memleketim Kırklareli’ne, Türkiye’ye hizmet için AK Parti Milletvekili Aday Adayı oldum. Balkanlardaki soydaşlarımızla, sosyal kültürel ve ekonomik ilişkilerin artırılması amacıyla pek çok vakıf, dernek ve üniversitenin kurulmasına öncülük ve liderlik ettim. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (Saraybosna /Bosna-Hersek) ile Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin (Üsküp/Makedonya) kurucularındanım. Aynı zamanda, Balkan Medeniyetleri Derneği (BALMED), Saraybosna Eğitim ve Öğretimi Geliştirme Vakfı (SEDEF). Rumeli Türkleri Federasyonu üyesi ve Bosna-Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi (BİGMEV) Mütevvelli Heyeti Üyesiyim. Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği Kongre Üyeliği de yapıyorum. Evli ve üç çocuk sahibiyim. Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça’yı anadil seviyesinde, orta düzeyde de Fransızca biliyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here