Aile Hekimliği uygulaması en geç 14 Haziran’da başlayacak

11
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yılsonuna kadar 41 ilde daha aile hekimliğine geçileceğini belirterek, böylece uygulamanın tüm yurda yayılacağını bildirdi.

 

HABER MERKEZİ


Sağlık Bakanı Recep Akdağ imzasıyla aile hekimliğine geçiş tarihleri konulu genelge yayımlandı. Genelgede Kırklareli’nin en geç 14 Haziran tarihinde Aile Hekimliği uygulamasına geçileceğini belirtti.
Pilot uygulamasının ilk kez 2005 yılında Düzce’de başlatıldığını hatırlatan Akdağ, "Bu uygulamaların yaygınlaştırılması çalışmaları sonucunda 40 ilimizde aile hekimliği uygulamasına geçilmiştir. 2010 yılı sonuna kadar da tüm illerimizin uygulamaya geçmesi planlanmıştır" dedi.
Genelgede, illerin aile hekimliği uygulamasına geçiş tarihlerine de yer veren Akdağ, yürütülen çalışmaların bu tarihler dikkate alınarak tamamlanmasını istedi.
Akdağ, uygulamaya geçiş tarihinin değiştirilmesini gerektirecek bir durumun ortaya çıkması halinde gerekçeleri ile birlikte talepte bulunulması ve Bakanlık görüşüne göre hareket edilmesi konusunda uyarıda bulundu. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here