“Ahilik Haftası” sona erdi

1
* Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Kırklareli Ticaret Odası’nın 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü Çelenk Sunma Töreni ile başlayan hafta dün esnaf ziyareti ve Mevlid-i Şerif okutulmasıyla sona erdi.
HABER MERKEZİ 
11 Mayıs 2015 Pazartesi günü saat 09.00da Kırklareli Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı’na Çelenk sunma töreni ile başlayan ve 11-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası Etkinlikleri dün sona erdi.
15 Mayıs Cuma günü ilk olarak saat 11.00’de Arasta Esnafı ziyaret edildi. Başka Kırklareli Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak, Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi Üyeleri ve Esnaf Sanatkarlar Kuruluş Temsilcileri tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde Arasta Esnafına çiçek dağıldı. Ziyaret sırasında arasta esnafı sorunlarını dile getirirken en çok sıkıntı çektikleri konu ise kiraların yüksek olması oldu. Bazı esnaf ise sadece Ahilik Haftası’nda değil, diğer günlerde kendilerinin hatırlanmasını istediler.
Esnaf ziyaretlerinin ardından Mevlid-i Şerif okutuldu. Cuma Namazı öncesi saat 12.30’da Ahmet Cevdet Paşa Camii’nde okutulan Mevlid-i Şerif’e çok sayıda cemaat katıldı. Mevlid-i Şerif ve kılınan Öğle Namazı ve Cuma Namazı’ndan sonra Pilav, Helva ve Ayran İkramı yapıldı. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Paşa Cafe Parkı’nda gerçekleştirilen Pilav, Helva ve Ayran İkramı’na çok sayıda vatandaş katıldı. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here