Ahilik Haftası bugün başlıyor

17
Ahilik Haftası bugün Atatürk Anıtına Çelenk sunumu başlıyor. Kırklareli Valiliği, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Ahilik Haftası 19-23 Eylül 2011 tarihleri arasında çeşitli etkinlikleri ile kutlanacak.
HABER MERKEZİ
Ahilik Haftası etkinlikleri bugün saat 09.00’da Vilayet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni başlayacak. Çelenkler Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından sunulacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erecek.
Saat 09.30’da Esnaf ve Sanatkarlar kuruluş temsilcileri valilik makamını ziyaret edecekler.
Saat 10.30’da Esnaf ve Sanatkarlar kuruluş temsilcilerinin belediye başkanlığını ziyaret edecekler.
Aynı gün, saat 14.00’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürlüğü Salonu’nda bir program düzenlenecek. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak programda, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Fuat Şeker, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman bir konuşma yapacaklar. Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Muharrem Öztel “21 .Yüzyılda Ahiliği Anlamak” konulu bir sunum yapacak.
Ney Sanatçısı Hakan Konyar doğaçlama olarak bir Ney dinletisi yapacak. “Ahilikte Şed Kuşanma” ile ilgili sinevizyon gösterisinin olacağı programın sonunda “İlin Ahisi” ve Eski Ustalara Ödül ile Yeni Ustalara Belgeleri verilecek.
Haftanın üçüncü günü olan 21 Eylül 2011 Çarşamba günü Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Salonu’nda saat 10.00’da Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Yöresel Halk Oyunları Gösterisi sergilenecek. Çeşitli meslek gruplarına ait Yöresel El Sanatları ile ilgili sergi açılışı yapılacak. Bu sergi Ahilik Haftası boyunca 21-23 Eylül 2011 tarihleri arasında halka açık olacak.
Haftanın son günü olan 23 Eylül 2011 Cuma günü saat 11.00’da Arastadaki Esnaflar Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi Üyeleri ve Esnaf ve Sanatkarlar Kuruluş Temsilcileri tarafından ziyaret edilecek. Aynı gün saat 12.30’da Ahmet Cevdet Paşa Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulacak. Saat 13.30’da Paşa Kafe’de Esnaf Pilavı ve Helva İkramı yapılacak. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.