“Ağustos ayının 2. haftasında ana arterler asfaltlanacak”

9
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, 15 Ağustos’ta ana arterlerin asfaltlanmasına başlayacaklarını 15 Eylül tarihinde de çalışmaları bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
İller Bankası’ndan asfaltların yapımı ile ilgili ihalenin onaylandığını ifade eden Çağlayan, Tredaş, Gazdaş ve Türk Telekom’un altyapı çalışmalarını bitirdiği ana arterlerde asfaltlama çalışmalarının başlayacağını ifade etti.
Çağlayan; “Kırklareli Belediyesi olarak bu yaz aylarını oldukça yoğun geçireceğiz. İller bankasından asfaltların yapımıyla ilgili ihalemiz onaylandı. Zannediyorum Ağustos ayının 2. haftasında ana arterlerde kaldırım yenileme ve asfaltlama çalışmalarına başlayacağız.
Öncelikli olarak en uzun hat olan Waldorf Caddesi’nin en başından başlayarak Mustafa Kemal Atatürk Caddesi’ni Rauf Denktaş Bulvarı’na kadar ilk etapta yapılacağız.
En işlek ve en uzun hattımız orası.
Daha sonrasında Nushet Somay, Cumhuriyet, Hasan Paşa, Sancaktar ve Kurtuluş Caddelerinde kaldırım ve asfaltlama çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Böylece ana arterlerde kaldırım ve asfaltlama çalışmalarımızı Eylül ayının 15’i gibi bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Ayrıca Çağlayan, 28 Haziran tarihine kadar Haşimpeksöz ve Zincirlikuyu Caddeleri’nde kaldırım ve asfalt çalışmalarını sonlandıracaklarını açıkladı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here