Ağustos Ayı’nda 153 İşyeri denetlendi

20
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Ağustos Ayı içerisinde 153 iş yeri denetlendi
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Ağustos Ayı içerisinde 153 iş yeri denetlendi. Zabıta Ekipleri yıllık faaliyet programı çerçevesinde Ağustos Ayı içerisinde Market, Bakkal, Tekel Bayii ve benzeri iş kollarına denetimler yaptı.
* Tarihi geçmiş ürünler imha edildi
Yapılan denetimlerde eksiklikleri bulunan işletmelere uyarı yapılırken, aksaklıkların düzeltilmesi için 1 hafta süre verildi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri belirledikleri eksiklikler dolayısı ile 6 iş yerine zabıt varakası düzenlerken, 5326 sayılı kabahatler kanununa istinaden 5 iş yerine ise 555 Türk Lirası idari para cezası uyguladı. Yapılan denetimlerde tarihi geçmiş 9 ürüne rastlanırken bu ürünler yakılmak sureti ile imha edildi. Ruhsatsız ve mevzuata aykırı çalışan 4 iş yeri ise belediye encümen kararı ile mühürlenerek faaliyeti durduruldu.
* 20 işyerine ruhsat verildi
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerin yanı sıra çalışma ruhsatı konusunda da işlemler Ağustos ayı içerisinde yapıldı. Ağustos ayı içerisinde iş yeri açma çalıştırma ruhsatı için başvuran 20 iş yerine de belgeleri verildi.
* “Hijyen çok önemli”
Gıda işi ile uğraşan işletmelerde hijyenin çok önemli olduğuna vurgu yapan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Biz hijyene çok önem veriyoruz. Bu kapsamda Zabıta ekiplerimiz belirlenen program çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Gıda güvenliği günümüzde çok önem kazandı. Tüketilen gıdaların hijyen şartlarında ve gerekli gramaja uygun şekilde vatandaşımız ile buluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here