Adil Onat Caddesi Sevgililer Günü’ne hazırlanıyor

20
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde yapımı geçen sene tamamlanan Adil Onat Caddesi’nde yeni yılın ilk etkinliği 14 Şubat 2013 Perşembe günü Sevgililer Günü’nde gerçekleştirileceği bildirildi.
HABER MERKEZİ
Babaeski Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, sevgililer günü etkinlikleri kapsamında Adil Onat Caddesi’nin kırmızı halılar ve kalpli balonlar ile süsleneceği kaydedilirken, sevgililere sürpriz ikramlar ve hediyelerin verileceği, gün boyunca en sevilen aşk şarkılarının çalınacağı, kemancı ve klarnetçiler sevgililere en güzel aşk şarkılarını solo olarak seslendireceği ifade edilirken, etkinliklerin grup seyyah ve grup rota konserleri ile sona ereceği bildirildi.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Adil Onat Caddesi’nde yıl boyunca birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştireceğini belirterek;
“Adil Onat Caddemizi ilçemizin bir yaşam kaynağı haline dönüştüreceğimizi daha caddenin yapımına başlamadan önce söylemiştim. Caddemiz gerçekten çok kısa bir süre içerisinde ilçemize canlılık, renk kattı. Caddemizde yepyeni dükkanlar, işyerleri açıldı. Halen yeni işyeri açmak isteyen işverenler var. Ben caddemizin önümüzdeki aylarda sadece ilçemizin değil Kırklareli’nin markası haline geleceğine canı gönülden inanıyorum. Belediyemiz olarak bu konuya son derece önem vermekteyiz. Sokakta Hayat var projemiz ile yıl boyunca çok farklı etkinliklere caddemizde imza atacağız. Düzenlemiş olduğumuz Sevgililer Günü etkinliğimizde bu kapsamda gerçekleştirilecek olan güzel, farklı bir etkinliktir. İlçemizde ilk defa böyle bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Ben o gün kalbi sevgi ile dolu olan tüm vatandaşlarımızı Adil Onat Caddesi’ne bekliyorum. Sevgi demek sadece eşe, sevgiliye aşık olmak değildir. Sevgi demek yaşadığın kente aşık olmak, kentte yaşayan vatandaşlarının gönlünü fethetmek, onlarla gönül bağı kurmak, en mutlu günlerinde, en acı günlerinde onların yanında olmak, onların her türlü sorunlarını, ihtiyaçlarını dinlemek ve onlar için gece gündüz demeden çalışmak demektir. Cedit Ali Paşa Camiiyle, Heykeliyle, taşıyla, suyuyla Babaeskime, her şeyin en güzelini, en iyisini hak eden Babaeski Halkıma ben sevdalıyım ve bu sevgimiz sadece Belediye Başkanlığım döneminde değil, sonsuza kadar devam edecektir” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.