Açıköğretim Fakülteleri’nde kayıt yenileme işlemleri başlıyor

29
Açıköğretim Fakülteleri’nde kayıt yenileme işlemleri başlıyor

Anadolu Üniversitesinin Açıköğretim, Iktisat, Işletme Fakültelerinde kayıt yenileme işlemleri başlıyor.

Konu ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren Açıköğretim Büro Il Temsilcisi Minür Saygın, Anadolu Üniversitesinin uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim’in Iktisat, Işletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerin 2009-2010 öğretim yılı kayıt yenileme işlemlerinin, 01 Aralık – 25 Aralık 2009 tarihleri arasında yapılacağını belirtti.

Saygın; “Buna göre Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2009-2010 öğretim yılı "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında T.C. kimlik numarası ile Vakıfbank Internet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden, 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından ve tüm Vakıfbank Şubelerinden yapabilecekler. Mazeretli kayıtların son günü olan 25 Aralık 2009 tarihinde Internet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecek. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2009-2010 öğretim yılı "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmeliler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2009-2010 öğretim yılı kaydı yenilenmeyecek. Ayrıca Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödeme yapıldıktan sonra AÖF Büro-VVeb Sitesine (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girilerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği mutlaka kontrol edilmeli.

Kayıt Yenileme Kılavuzu öğrencilerin adreslerine gönderilmekte. Kayıt Yenileme Kılavuzu 10 Aralık 2009 tarihine kadar adresine ulaşmayan öğrenciler, Karakaş Mah. 100.Yıl Cad. No:22/C adresindeki AÖF bürolarından kılavuz alabilirler. Öğrenciler ayrıca, Kayıt Yenileme Kılavuzuna "http://www.anadolu.edu.tr" adresindeki "Açıköğretim" "Kılavuzlar" linkinden de erişebilirler. AÖF Bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşılabilir. 25 Aralık 2009 tarihinden sonra kayıt yenileme yapılmayacak ve mazeret kabul edilmeyecek.”

Saygın http://www.anadolu.edu.tr web sitesinden de detaylı bilgi alınabileceğini hatırlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here