Açıköğretim Fakülteleri’nde kayıt yenileme işlemleri başladı

12
* Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri’nde kayıt yenileme işlemleri başlıyor.

HABER MERKEZİ
Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri’ne kayıtlı öğrencilerin 2010-2011 Öğretim Yılı Kayıt Yenileme İşlemleri 24 Aralık 2010 Cuma günü mesai saati bitimine kadar yapılabilecek.
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kırklareli İl Temsilcisi Öğretim Görevlisi Münür Saygın başlayan kayıt yenileme işlemleri ile ilgili olarak şunları kaydetti:
“Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2010-2011 öğretim yılı "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında T.C. Kimlik Numarası ile Vakıfbank Internet Şubesi’nden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığı’ndan ve tüm Vakıfbank Şubeleri’nden yapabileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Aralık 2010 tarihinde Internet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23.30’a kadar şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.
Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2010-2011 öğretim yılı "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2010-2011 Öğretim Yılı kaydı yenilenmez.
Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödeme yapıldıktan sonra AÖF Büro-Web Sitesi’ne (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girilerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği mutlaka kontrol edilmelidir.
Öğrencilere kayıt yenileme işlemlerinde yardımcı olması için hazırlanan "Kayıt Yenileme Kılavuzu" ile öğrenimleri süresince yararlanacakları "öğrenci Kılavuzu"na http://www.anadolu.edu.tr adresindeki "Açıköğretim" "Kılavuzlar" linkinden ulaşabilirler.
AÖF Bürosu’na 444 10 26 nolu telefondan ulaşılabilir. 24 Aralık 2010 tarihinden sonra kayıt yenileme yapılmayacak ve mazeret kabul edilmeyecektir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here