“Açık Hava Yazlık Sinema Festivali”nin programı belli oldu

12
* Her yıl Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel olarak yapılan “Açık Hava Yazlık Sinema Festivali” bu yıl 25 Haziran 2012 Pazartesi günü başlıyor.
HABER MERKEZİ
Geleneksel olarak Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından her yıl yapılan “Açık Hava Yazlık Sinema Festivali” bu sene 25 Haziran-12 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacak.
Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen Açık Hava Yazlık Sinema Festivali” her yıl gişe rekorları kırmış, vizyonda yüzbinlerce kişinin izlediği sinema filmlerini açık havada ücretsiz olarak izlenebilecek.
25 Haziran 2012 Pazartesi günü saat 22.00’da “Sen Kimsin?” sinema filmi ile başlayacak olan festival, 12 Temmuz 2012 Perşembe günü “Fetih 1453” Sinema filmi ile sona erecek. Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı “Açık Hava Yazlık Sinema Festivali”ne 7’den 70’e herkesin büyük ilgi gösterdiğine dikkat çekerek şunları söyledi:
“Geleneksel hale gelen, her yaz hangi filmlerin yer alacağını merakla beklediğimiz, annelerimizi, babalarımızı, dedelerimizi, ananelerimizi geçmişteki nostaljik günlere götüren, bizlere ise geçmiş yıllardaki açık hava sinemaların büyüsünü hissettiren bir festival olacak. Babaeski geçmiş dönemlerde Trakya Bölgesinde en çok sinemanın olduğu, sinema filmlerinin en çok izlendiği ilçelerin başında gelmekteydi. Babaeski Halkı sinema kültürüne sahip ve sinemaya sahip çıkan bir halktır. İlçemizde yazlık sinema festivali ile hem Türk Filmlerimize destek oluyoruz hem de iki saatlik bir gösterim olarak gözüken ama içerisinde yüzlerce kişinin emek harcadığı, özveri ile çalıştığı sinema sektörüne destek oluyoruz. Yazlık sinema festivalimizde yer alan sinema filmlerini bu sene Babaeski Belediye Başkanlığı sosyal ağ adresimizde açtığımız anket sonucu Babaeski Halkı belirledi. Bundan sonraki sinema festivallerinde de bu uygulamamızı devam ettireceğiz. Üç hafta sürecek ve birbirinden kaliteli sinema filmlerinin yer alacağı sinema festivalimize tüm halkımız davetlidir.” (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here