8. sınıf SBS öğrencilerinin okul tercihleri SMS’le cepte!

19
Turkcell SBS Mobil Tercih Rehberi ile öğrencilere yol gösteriyor Turkcell, Seviye Belirleme Sınavı’na giren 8. sınıf öğrencilerine, tercih yapabilecekleri okulların bilgisini anında cep telefonlarına gönderecek, üstelik gnçtrkcll’lilere yüzde 63 indirim sağlıyor.


HABER MERKEZİ


Türkiye’nin teknoloji şirketi Turkcell, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarını öğrenen 1 milyon 8. sınıf öğrencisine yol göstermek ve doğru tercih yapmalarını kolaylaştırmak için SBS Mobil Tercih Rehberi hazırladı.
Kırklareli Turkcell yetkili bayii konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Turkcell’in iş ortağı Evraka Teknoloji ve Final Dershanesi işbirliğiyle geliştirilen SBS Mobil Tercih Rehberi sayesinde 8. sınıf öğrencilerinin aldıkları puana göre alternatif olarak girebilecekleri kendi puanlarına en yakın 12 lisenin adı ve puan bilgisi SMS ile anında cep telefonlarına gelecek.
Bunun için öğrencilerin arada bir boşluk bırakarak orta öğretim yerleştirme puanları  (ÖYS) ve bulundukları ilin trafik plaka kodunu yazıp 2828’e göndermeleri yeterli oluyor. Örneğin Kırklareli’de oturan ve sınavdan 465.450 puan alan bir aday “465.450 39” yazıp 2828’e göndererek SBS Mobil Tercih Rehberi farkıyla kazanabileceği okulların bilgisine ulaşabilecek.
“gnçtrkcll’lilere yüzde 63 indirim”
Faturalı ya da HazırKart’lı Turkcell müşterisi olan 8. sınıf öğrencilerinin SBS Mobil Tercih Rehberi ile yaptıkları sorgulama KDV, ÖİV dahil 3,99TL olarak ücretlendiriliyor. Türkiye’nin gençlik kulübü gnçtrkcll’in üyeleri yüzde 63 indirimle servisten 1,49 TL’ye yararlanabiliyor. Hatalı yapılan sorgulamalar için ayrıca ücret alınmıyor” dedi. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here