5 çeşit buğday demonstrasyonu hasat edildi

19
Kırklareli merkeze bağlı Pınarhisar İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Buğday ve Buğday çeşitliliğinde verime ve kaliteye yönelik ‘Tarım Günü’ yapıldı.
HABER MERKEZİ
14 Temmuz 2011 Perşembe günü saat 10.00’da Poyralı Köyü Geçitler Mevkii’nde yapılan ‘Tarım Günü’nde Mehmet Can Terzi’ye ait arazide ekili olan 5 çeşit ekmeklik buğday hasat edildi.
Her biri 1 dekar olmak üzere Bereket, Flamura 85, Gelibolu, Pehlivan ve Selimiye çeşitlerinden oluşan toplam 5 dekar alanda buğday çeşit demonstrasyonu kuruldu.
Her bir çeşit ayrı ayrı biçerdöverle biçilerek, Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından örnek alınarak dekarda verimliliği için ayrı ayrı tartılacağı bildirildi.
Düzenlenen Buğday ve Buğday çeşitliliğinde verime ve kaliteye yönelik ‘Tarım Günü’ne Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan, Pınarhisar İlçe Müdürü Selman Çiğdem, Köy Muhtarı Bülent Kayacık, Pınarhisar İlçe Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kenar ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve ilçe Müdürlüğü personeli katıldı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here