4×4 kaza yapınca yenisi alınıyor

10
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin 07 Ocak 2011 Cuma günü yapılan 5.
birleşiminde İl Özel İdaresi’nin 29/12/2010 tarih ve 8218 sayılı,
Valilik Makam hizmetlerinin sürdürülebilir şekilde yürütülmesi amacıyla 1
(bir) adet 4×4 arazi aracı satın alınması ve 2011 Yılı İl Özel İdaresi
Bütçesinde ilgili harcama kaleminin açılarak Yedek Ödenek tertibinden
ödenek aktarılması teklifi görüşüldü.

HABER MERKEZİ

Kırklareli İl Özel İdaresi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün teklifine göre Kırklareli’nin ulaşımı güç olan yerlere Valilik Makam hizmetlerinin sürdürülmesi için 4×4 bir arazi aracı satın alınması, bunun gerçekleşmesi içinde 2011 Yılı İl Özel İdaresi Bütçesinde ilgili harcama kalemi açılarak Yedek Ödenek tertibinden ödenek aktarılması gerektiği belirtildi.
Bir önceki birleşimde MHP’li İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Birkaya 2011 bütçesi görüşülürken Demirköy Kaymakamlığı’na araç alınması konusu gündeme geldiğini, ama araç alımının gerçekleşmediğini, şimdi 4×4 arazi aracı alımı maddesi hakkında idarenin bir açıklama yapması gerektiğini söylemişti. Üye Birkaya’nın bu sorusuna cevaben Başkan Soykan bu konu ile ilgili kendisine yapılan açıklamada; “bizim şoförlerimizden biri mevcut arazi aracını servise götürürken, büyük tonajlı bir araca arkadan çarpıyor. Kaza sonrası Araç pert oluyor, konu ile ilgili yazışmalar yapılmış ve rapor hazırlanmış, aynı aracın 2011 modelinin alınması için 28 bin TL’ye ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor.” şeklinde konuştu. İhtiyaç duyulan bu miktarın tedarik edilmesi için yedek ödenek tertibine bir fasıl açılarak bu miktarın açılan fasla aktarılması gerektiğini belirten Başkan Soykan, bu maddeyi incelenmesi için Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilmek üzere oylamaya sundu ve madde oy birliği ile kabul edildi.
* Babaeski Belediyesi eski Kaymakamlık Binasını onarmak istiyor
Gündemin 5. maddesi olan İl Genel Meclisi’nin 06/01/2011 tarih ve 13 sayılı kararına istinaden, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Taşkın tarafından, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Babaeski İlçesinde bulunan eski Özel İdare hizmet binası hakkında görüşüldü.
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Taşkın söz alarak İl Özel İdare’ye ait bu binanın eskiden kaymakamlık hizmetleri için kullanıldığını, şimdi ise binanın atıl durumda olduğunu, Babaeski Belediyesi’nin bu binayı basit onarım sistemi ile tekrardan Babaeski halkının kullanımına sunmak istediğini, bu konunun komisyona havale edilmesi gerektiğini belirtti.
MHP’li İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Birkaya, söz alarak Babaeski Belediyesi’nin daha önceden idareye böyle bir teklifinin olduğu konusunda bilgisi olduğunu, ama bu teklifin şimdiye kadar meclis gündemine gelmediğini, bu durumun düşündürücü olduğunu söyledi.
Kırklareli İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Engin Marmara, bu binanın onarımı için anıtlar kurulundan izin alınması gerektiğini, izin alınmadan bu çalışmanın yapılmasının mümkün olmadığını, bu konu ile ilgili yazışmaların yapıldığını söyledi. Başkan Soykan maddeyi Çeşitli İşler Komisyonuna sevk edilmesi şeklinde oylamaya sundu ve madde oy birliği ile kabul edildi.
Proje onaylanırsa Kırklareli dereleri temizlenecek
Gündemin 6. maddesi olan DSİ 112. Şube Müdürlüğü ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ortak hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansının altyapı hibe programı kapsamında sunulacak olan "Kırklareli İlinde Afet Önleme ve Acil Durum Çalışmaları Etkinleşiyor" adlı projeye iştirakçi ortak olarak katılmamız ve projenin %18 karşılayan (108.325,00TL.) nakdi katkının 2011 yılı İl Özel İdaresi Bütçesinden karşılanması teklifinin görüşüldü.
Teklifin okunmasının ardından konu ile ilgili verilen bilgide "Kırklareli İlinde Afet Önleme ve Acil Durum Çalışmaları Etkinleşiyor" projesi kapsamında Lüleburgaz ve Babaeski İlçelerinde 10 kilometrelik bir dere temizliği çalışması yapılacağı, meclisin bu projeye ortaklık kararı vermesi gerektiği, bunula birlikte afetlerde arama kurmatarma malzemesi ve 20 köye su arıtma tesis ile ilgili projelerinde yapılması düşünüldüğü belirtildi.
Madde projenin onaylanması ile istenen miktarın karşılanması şekilde oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi.
Başkan Soykan Ocak ayı 5. ve son birleşimi kapattığını belirterek Şubat ayı birinci birleşimin 7 Şubat 2011 Pazartesi günü saat 10.30 yapılacağını söyledi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.