“40 öğrencimiz Cumhuriyet Eğitim Gezisi’ne çıkıyor”

7
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz yaptığı açıklamasında, Kırklareli’deki ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında eğitim görmekte olan 40 öğrencinin bugün……
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz yaptığı açıklamasında, Kırklareli’deki ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında eğitim görmekte olan 40 öğrencinin bugün saat 08.30’da “Cumhuriyet Eğitim Gezisi” için yola çıkacağını belirterek şunları kaydetti:
“Bakanlığımıza bağlı ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören, farklı coğrafi bölgelerdeki öğrencilerin birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak, okulda aldıkları eğitime paralel olarak tarihimizde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında önemli yeri olan Ankara, Afyonkarahisar ve Kütahya illerinde bulunan Şehitlikler, Müzeler, Anıtlar, Tabyalar, Millî Parklar ve Ören Yerleri’ni gezecekler. Bu gezi öğrencilerimizin Milli Mücadele Destanımızın önemini kavramalarına ve bu yolla Milli şuurlarının güçlendirilmesine katkıda bulunacak. “Cumhuriyet Eğitim Gezileri Projesi” kapsamında bugün saat 08.30’da Dingiloğlu Parkı önünden 3 personel ve 40 öğrenci ile hareket edilecek. 07 Ekim 2013 Pazartesi günü ise ilimize dönüş yapılacaktır.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here