337 araç trafikten men edildi

9
* Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün Mayıs ayı içerisinde yaptığı kontrollerde 337 araç trafikten men edildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün Mayıs ayı içerisinde yaptığı kontrollerde Mayıs ayı içerisinde toplam 12 bin 71 araç kontrol edilirken, bunlardan kusurlu bulunan 2 bin 43 araca 324 bin 856 TL para cezası uygulandı. Mayıs ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 147 sürücü Mahkemeye sevk edilirken, 337 Araç trafikten men edilmiş, 65 sürücünün ehliyetine el konuldu.
Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Mayıs ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 47 Maddi Hasarlı, 31 Yaralamalı ve 2 Ölümlü olmak üzere toplam 80 Trafik Kazası meydana geldi.
Bu kazalarda toplam 274 bin 950 TL’lik maddi hasar oluşmuş, 43 vatandaşımız yaralanırken, meydana ana gelen bu kazalarda 2 vatandaşımız hayatını kaybetti.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin korunmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin arttırılarak, aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürüleceği ifade edildi. (s)
    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here