“3 yılda 200 personel takviyesi yapıldı”

16
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu Kırklareli Emniyet
Teşkilatı’na yaklaşık 200 personel takviyesinin olduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ
 Merkez ilçenin yanı sıra Lüleburgaz ilçesi başta olmak üzere Babaeski ilçesi ve diğer ilçelerde gerekli takviyelerin yapıldığını kaydeden Canbazoğlu;
“Bu sene yılbaşında Kırklareli’de 3. senemi doldurmuş olacağım. 3 yılda Kırklareli’de ciddi işler yaptık. Hem teşkilatı revize etmek, hem binaları revize etmek, ortak kullanım alanlarını revize ederek moral ve motivasyonu üst seviyeye çıkartmak, hem vatandaşlar hem de çalışanlar nezdinde ciddi çalışmalarımız oldu. Bu süre içerisinde personel sayısını arttırdık. Geldiğimden bu yana hemen hemen 200’e yakın personel artışı oldu. Bunun bir kısmını il merkezinde, bir kısmını ilçelerde başta Lüleburgaz, Babaeski ve diğer ilçelere de personel takviyesi yapmak üzere o bölgelerdeki polisin güvenlik hizmetini daha iyi verebilmesi adına eksiklerimizi tamamlamaya çalıştık. Bu eksiklikler tamamlanmadı ve yeterli değil. Ama Türkiye genelinde personel ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz bir ortamda İstanbul, Ankara, İzmir ve büyükşehirlerde Polis Okulları’ndan mezun olan personelleri o bölgelere istihdama düşünüldüğünde 3 sene içerisinde 650-700’e yakın personelin bine yaklaşmış olması bu bölge için önemli bir personel artışı olduğunu düşünüyoruz. Bu arkadaşlarımızın hepsini güvenlik hizmetlerinde ve asayiş hizmetlerinde kullanıyoruz.
* “Bir önceki yılla bu yılın değerlendirmesini yapacağız”
Her sene yılsonu itibariyle gerek merkez ve gerek ilçelerimizde ilin asayişi ile ilgili değerlendirmeler yapıyoruz. Bir önceki yılla şuandaki yıl ve bundan sonraki hedeflerimiz konusunda toplantılar yapmak suretiyle Kırklareli’ni daha asayişi iyi bir durumdayken daha neler yapabiliriz suç oranlarını nasıl düşürebiliriz bunun hesaplarını yapıyoruz. Bu senenin değerlendirmesini yeni yılda yapacağız. Dolayısıyla bir önceki yılla bu yılın mukayesesi ve önceki yıllarla arasındaki mukayeseyi değerlendirmesini yapacağız. Dolayısıyla Kırklareli’de biz başarılı hizmet verdiğimizi düşünüyoruz ve değerlendiriyoruz. Eksiklerimiz muhakkak vardır ve olabilir.
* “Anket çalışması olacak”
Önümüzdeki sene bir anket çalışması yapacağız. Şuanda anket çalışmalarını yapıyoruz. Bu anket çalışmasında amaç Kırklareli’de güvenlik hizmeti veren polisin vatandaş nezdinde ki değerlendirmesini alacağız. Ankette; “Vatandaş polise nasıl bakıyor?”, “Burada yapılan çalışmalar doğru mu?”, “Onların önerileri, beklentileri nelerdir?”, “Ne yaparsak daha başarılı olabiliriz?”, “Daha iyi hizmeti nasıl verebiliriz?” konularında çalışmalar yapıyoruz. (u.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here