“3. Cumhuriyet Kupası Basketbol Turnuvası” sona erdi

10
* Beşiktaş, rakibi ev sahibi Edirne Belediyesi Edirnespor’u 75 – 73’lük skorla mağlup etti. Galatasaray Odeabank’ın şampiyon olduğu turnuva ikincilik maçının ardından sona erdi.
HABER MERKEZİ
Edirne Belediyesince düzenlenen 3’üncü Cumhuriyet Kupası Basketbol Turnuvası’nın son gününde ev sahibi Edirne Belediyesi Edirnespor’u 75-73’lük skorla mağlup etti.
Mimar Sinan Spor Salonu’ndaki karşılaşmada, her iki takımın basketlerle başladığı ilk periyodu Beşiktaş 16-14’lük skorla üstün olarak tamamladı.
2. Periyod’a hızlı başlayan Edirnespor, oyuncularının üçlükleriyle sayı kazansa da Beşiktaş son dakikalarda attığı basketlerle bu periyodu da 35-32’lik skorla önde bitirdi.
3. Periyod’da Edirnespor serbest atışlardan sayı kazanmasına rağmen aradaki farkı altı sayıya indirebildi. Beşiktaş üçüncü periyodu da 57-51’lik skorla üstün olarak bitirdi.
4. Periyod’u da Beşiktaş, 75-73 skorla üstün olarak tamamladı.
Turnuva’da; 1. Galatasaray Odeabank, 2. Edirne Belediyesi Edirnespor, 3. Orduspor ve 4. Beşiktaş oldu.
Maçın ardından düzenlenen törende birinciye kupasını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ikinciye ise Edirne Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Serhat Ocak takdim etti. Diğer takımlara da kupa verildi. (aa) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.