“250 yataklı hastane için gün sayıyoruz”

9
* Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Saymaz, 3-4 ay sonra 250 yataklı hastane yapılacağının müjdesini verdi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Mustafa Saymaz, Kırklareli Merkez ilçe Kofçaz yolu üzerindeki Çamlığa yapılacak 250 yataklı hastanenin yaklaşık 3-4 ay sonra inşaatının başlayacağı müjdesini verdi.
Saymaz, Kırklareli Belediyesi’nin yer tahsis işlemlerini bitirdiğini, Şubat ayında yapılacak olan Belediye Meclisi’nden İmar Plan Tadilatının geçmesini beklediğini belirtti.
Sağlık Bakanlığı tarafından projenin çizildiği ve Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devrettiğini söyledi.
Dr. Saymaz; “Bakanlığımız tarafından TOKİ’ye yaptırılacak olan 250 yataklı hastane gün sayıyoruz. Kırklareli Belediyesi tarafından yer tahsis işlemleri tamamlandı. Sadece Şubat ayında yapılacak Belediye Meclis toplantısından İmar Planı Tadilatının geçmesini bekliyoruz. Hastane projesi Bakanlığımız tarafından yapılarak TOKİ’ye devretti. Bizde meclis kararıyla ilgili bilgileri Toki’ye göndereceğiz. Hastanemizin inşaatı yaklaşık 3-4 ay içerisinde başlayacak. Biz Ağız ve Diş Sağlı Merkezi’ni (ADSM) de Çamlığa alacağız. Projesi çizildi, bütçesi Kırklareli İl Özel İdaresi’nde hazır. Sadece zemin etüdü yapılacak. Kırklareli Çevre ve Orman İşletme İl Müdürlüğü tarafından ağaç röleve çalışması yapılacak. Röleve çalışmalarında bazı ağaçlar kesilirken, bazı ağaçlar ise başka bir tarafa yerinden sökülerek taşınacak. Bu çalışmalar yaklaşık 3-4 ay sürecek ve çalışmaların ardından hastanemizin inşaatı başlayacak” dedi. (u.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here