“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı törenlerle kutlayacağız

14
* Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemine uygun olarak coşku ile kutlanmasını sağlamak, böylece Atatürk ilke İnkılâplarıyla ve Anayasamıza bağlılığı geliştirmek ve ulusal birliği pekiştirmek amacıyla hazırlanan kutlama programı bugün yapılacak.
HABER MERKEZİ
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” 92. Yıldönümü kutlamaları bugün Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde yapılacak. Çelenk Sunma Yönetmeliğine uygun olarak hazırlanacak çelenkler en geç saat 08.30’da Atatürk Anıtı önünde taşıyıcıları ile birlikte sunuşa hazır bulundurulacak ve çelenkler saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na bizzat Birim Amirlerince sunulacak. 
Tören sorumlusunun çağrısı üzerine Mustafa Kemal Atatürk ve TBMM’nin kuruluşunda ve çalışmalarında emeği geçen Türk büyüklerinin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. 
Atatürk İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Gökçen Mutluer yönetiminde koro ve törene katılanlar tarafından İstiklal Marşı söylenecek. Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen bir kız, bir erkek öğrenci tarafından şanlı bayrağımız göndere çekilecek. 
Saat 09.20-09.40 arasında Kırklareli Valiliği’ni Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nı Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu, Kırklareli Belediye Başkanlığı’nı Kırkşehitler İlköğretim Okulu, Cumhuriyet Başsavcılığı’nı Gazi Mustafa Kemal  İlköğretim Okulu, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’nü Ahmet Mithat İlköğretim Okulu, İl Jandarma Komutanlığı’nı Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu, İl Emniyet Müdürlüğü’nü Karahıdır İlköğretim Okulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü Tevfik Fikret Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri ziyaret ederek, belli süre için bu makamları sembolik olarak üstlenecekler.
* Stadyumdaki tören 10.00’da başlayacak
Kırklareli Atatürk Stadyumu’ndaki törenler için; 23 Nisan 2010 Cuma günü saat 09.45’te İlköğretim Okulları, İzciler, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Boru Trampet Takımı, mülki ve askeri erkân ile halkımız stadyumdaki yerlerini almış olacak.
Saat 10.00’da Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Garnizon Komutanı Sinan Yayla ile Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacaklar. Vali Yaman ve beraberindekiler bayram kutlamalarını yapıp, yerlerini almalarından sonra İstiklal Marşı ile şanlı bayrağımız, Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen bir kız, iki erkek öğrenci tarafından göndere çekilecek. 
Bayramın açılış konuşması, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz tarafından yapılacak. Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek 2 öğrenci tarafından günün anlam ve önemine uygun şiirler okunacak. Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek bir öğrenci yönetiminde tüm okulların iştiraki ile “Öğrenci Andı” söylenecek. 
Tören Yöneticisi, Bayrak Grubu, İzci Kurulu Başkanı, İzciler, Okullar, Öğrenci Gösteri Grupları, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin geçişinin ardından Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile program sona erecek.
* Etkinlikler gün boyu devam edecek
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında saat 12.00 da Dostluk Evinde KİFSAD “Çocuk Portreleri “ Fotoğraf Sergisi açılışı, saat 12.00’da  Festival Alanı Gar Binası önünde Palyaço Gösterileri ve Yüz Boyama Etkinliği, saat 20.30’da Festival Alanı’nda Kırklareli Üniversitesi Modern Dans Kulübü Gösterileri, saat 21.00’da Festival Alanı’nda Hicaz Sanat Evi Konseri, saat 21.00’da Festival Alanı’nda Uzay Teleskobum ile Gökyüzü Gözlemi Şenliği yapılacak. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here