“23. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali” Etkinlikleri soluksuz devam ediyor

19
Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, 23. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nin coşkuyla kutlanması gerektiğini, etkinliklerin yoğun bir şekilde başladığını belirtti. 
HABER MERKEZİ
Başkan Çağlayan: “23. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali, 25 Mayıs–1 Haziran tarihleri arasında düzenlenen etkinlikler ve konserler ile kutlanacaktır. Önceleri bir şenlik olarak başlayan Kakava’mız kaliteli ve doğru adımlar attıkça festival olma niteliğini kazanarak adını tüm Türkiye’ye hatta Avrupa’daki komşu ülkelerine duyurmayı başarmıştır. Festivalimizin kalitesinin her geçen yıl yükselmesinde emeği geçen başta personelime ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Festivalimize ve tüm etkinliklerimize vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.
 * Trap Atışları’nda ilk atış Başkan Çağlayan’dan
 25 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 09.00’da 23. Kırklareli Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında Dereköy Yolu Şerif Hecan Atış Poligonuna trap atışlarını izlemeye gelen Başkan Çağlayan, bütün sporcuklara başarılar diledi.
Kırklareli’de Belediye Başkanlığının 23. Kırklareli Kültür Sanat ve Kakava Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Trap Atışları’nda ilk atışı Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan gerçekleştirdi. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı Trap Atışları’nda sporcular kıyasıya yarıştı.
Belediye Başkan Vekili Resul Yıldırım, atışların sonunda dereceye giren kişilere ödüllerini tebrik ederek bizzat verdi.
Trap Atışları Profesyonel: Birinci Murat Savarya, İkinci Volkan Akgüneş, Üçüncü Şenel Yörük oldu. 
Trap Atışları Takım: Birinci Kırklareli, İkinci Edirne Kırkpınar, Üçüncü Edirne oldu.
Amatör Trap Atışlarında: Birinci Metin Karaarslan, İkinci Haldun Dere, Üçüncü Murat Dublacı oldu. 
 * Öğrenciler birbirinden güzel resimler çizdi
Buradaki etkinliğin ardından saat 10.00’da okullar arasında düzenlenen duvar boyama etkinliğine katılan Belediye Başkan Vekili Resul Yıldırım, minik öğrenciler ile yakından ilgilendi. Farklı okullardan katılan öğrenciler öğretmenlerin desteği ile birbirinden güzel resimler çizdiler. Başkan Vekili Resul Yıldırım burada yaptığı konuşmada: “Boyama etkinliğimiz tamamen okul öğrencilerimize yönelik oldu. Amacımız onlar ile birlikte güzel vakit geçirmekti. Çizdikleri resimler ile oldukça yetenekli olduklarını gösterdiler. Emeklerinden dolayı bütün öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”dedi. Belediye Başkan Vekili Resul Yıldırım tarafından duvar boyama etkiliğine katılan öğrenci ve öğretmenlere Belediye Başkanlığı katılım belgeleri ve satranç takımları hediye edildi.
* Paintball Turnuvası’nda galip gelen Su İşleri Müdürlüğü oldu
Etkinlikler kapsamında saat 11.00’da başlayan Birimler Arası Paintball Turnuvası’nda kıyasıya geçen mücadeleler sonucu Su İşleri Müdürlüğü Takımı birinci oldu. Strateji oyunu ve sporu olan Paintball Turnuvası, oldukça güzel ve bir o kadar da heyecanlı geçti.
* Paylaşılan Diyaloglar Fotoğraf Sergisi ziyarete açıldı
Paylaşılan Diyaloglar Fotoğraf Sergisi saat 18.00’da Kardeş Şehirler Dostluk Evi’nde vatandaşların ziyaretine açıldı. Açılış konuşmasında Başkan Çağlayan: “Paylaşılan Diyaloglar Fotoğraf Sergisi vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Sergide birbirinden güzel 28 Adet fotoğraflar yer almaktadır. Kırklarelili vatandaşlar 25 Mayıs tarihinden 1 Haziran tarihlerine kadar sergiyi gezebilirler.”şeklinde konuştu. Açılışın arından Başkan Çağlayan ve beraberindekiler sergiyi gezdi.
23. Kırklareli Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında İstasyon Mahallesi Festival Alanı’nda Grup Brand Boy’z, Grup Yarın, İstasyon 39, Grup Maske-Güner Erarslan ve Klas 39 Roman Dans Grubu, Kırklarelili vatandaşlara birbirinden güzel dans gösterilerini sunup, şarkılarını seslendirdiler.
* 23. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali ikinci gün etkinlikleri tüm hızıyla devam etti?
23. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında 26 Mayıs 2013 Pazar günü gerçekleşen; Tuning 39 Modifiye Araçlar Ses Yarışması Kofçaz Yolu üzeri Oto Galericiler Sitesinde gerçekleşti. Belediye Başkan Vekili Resul Yıldırım yarışma kapsamında birinci olan Murat Girgin, ikinci olan Cumhur Çevik ve üçüncü olan Emrecan Onursal’a kupalarını bizzat verdi. 
* Hız tutkunları Moto Drag Yarışlarında buluştu
Etkinlikleri kapsamında, Kofçaz Yolu üzerinde bulunan Kırklareli Üniversitesi kampusünde düzenlenen motosiklet yarışmasına farklı illerden 60 yarışçı katıldı. Düzenlenen motosiklet yarışmasını izlemek için yaklaşık 4000.kişi geldi. Yarışmalar sonunda 500 cc’de birinci Şengür Dingin, ikinci Sercan Uçan, üçüncü Murat Özten 600 cc’de birinci Samet Korhan, ikinci Hasan Mudurişer üçüncü Salih Örnek, 1000 cc’de birinci Özer Tunca, ikinci Mert Alp, üçüncü Aydın Ateş 1300 cc’de birinci Alper Küvvez, ikinci Emre Sever, üçüncü Fevzi Çakmak oldu. Spesial yarışmada birinci Erdem Şahin, ikinci Uğur Öten, üçüncü Murat Akgül ve Enduro yarışmasında ise birinci Ahmet İşleyen, ikinci Serdar Çakmak, üçüncü Bahadır Buzol oldu. Dereceye girenlere Belediye Başkan Vekili Resul Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş ve Belediye Meclis Üyesi Necati Düzen tarafından kupaları verildi.
Başkan Vekili Resul Yıldırım basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Yarışma oldukça güzel ve keyifliydi. Vatandaşlarımız etkinliğe oldukça ilgi gösterdiler. Düzenlenen yarışmaya katılan herkese teşekkür ediyorum.”dedi. Ayrıca Motosiklet Kullanıcıları Derneği Başkanı Şenol Uçan tarafından ilgi ve desteklerinden dolayı Belediye Başkan Vekili Resul Yıldırım ve Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş’e plaketlerini verdi. 
* Birbirinden güzel şiirler okundu
Gün boyu düzenlenen Festival etkinlikleri kapsamında saat 14.00’da Karakaş Mahallesi İstasyon Caddesi Sabahattin Ali Parkı’nda “Şiir Dinletisi” gerçekleştirildi. Düzenlenen “Şiir Dinletisi”ne çok sayıda vatandaş katıldı. Kırklareli Kültür Sanat ve Edebiyatçılar Derneğinin hazırladığı “Şiir Dinletisi”nin sonunda ise şiir okuyan şairlere Kırklareli Belediye Başkanlığınca hazırlanmış olan katılım belgeleri ve plaketleri verildi. Belediye Başkan Vekili Resul Yıldırım, düzenlenen etkinlikte emeği olan ve katılan bütün vatandaşlara teşekkür etti. 
İstasyon Mahallesi Gar Binasında gerçekleştirilen Hasan Fıçıcı Resim Sergisi açılışına çok sayıda vatandaş katıldı. Sergi hakkında bilgi veren Hasan Fıçıcı: “Kırklarelili olarak ve bu etkinlikte yer almaktan gurur duyuyorum. Çizdiğim her resimde farklı bir duyguyu ön plana çıkardım. Belediye Başkanlığı her zaman sanata ve sanatçıya fazlası ile önem veriyor. İkinci sergim olmasına rağmen vatandaşlar fazlasıyla ilgi gösteriyor.”dedi. Hasan Fıçıcı Resim Sergisi festival boyunca ziyaret edilebilecek. 
* Kakavanın Seslerinden muhteşem konser
23. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında düzenlenen “Kakavanın Sesleri” Yarışması’nın 26 Mayıs 2013 Pazar günü saat 21.00’de Festival Alanı’nda yapılan Final Gecesi büyük bir heyecana sahne oldu. Yarışmacılar; jüri üyeleri ve Kırklarelili vatandaşların karşısında seçtikleri birbirinden güzel şarkıları seslendirdiler. Yarışmada oylama sona ererken, Belediye Başkan Vekili Resul Yıldırım ve Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş tarafından yarışmacılara Belediye Başkanlığı katılım belgeleri verildi. Oylama sonunda 1. Gözde Hançer, 2. Funda Öz, 3. Beste Öztürk oldu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here