2010’un son Çarşamba Pazarı ilgi gördü

6
2010 yılının son Çarşamba pazarı hareketli ve soğuk bir gün geçirdi.

HABER MERKEZİ
 29 Aralık 2010 Çarşamba günü Pazaryerine çıkıp alışveriş yapan bayanlar pazarın orta yerinde açılan yün tezgahına büyük ilgi gösterdi. Tanesi 1 TL’den satılan yünler arasından seçim yapan bayanların canlı renkleri tercih ettikleri görüldü. kışlık bir ürün olan yün kulaklıklarda meraklısına 5 TL’den satıldı.
* Esnaflar Kapalı Pazaryeri konusunda kararsız
Pazaryerinde tezgah açan esnafların bazıları Kapalı Pazaryeri isterken bazıları da nedendir bilinmez Kapalı pazaryerine sıcak bakmadıklarını belirttiler. Kapalı Pazaryeri isteyen esnaflar; “Her yağmur yağdığında mallarımız zarar görüyor. Bununla birlikte derece eksileri gösterdiğinde soğuktan tir tir titriyoruz. Ama Kırklareli’de Kapalı Pazaryeri olsa bu sorunlar ortadan kalkacak. Lüleburgaz, Babaeski, buralar Kırklareli Vilayeti’nin ilçeleri ve bu ilçelerde Kapalı Pazaryeri var. Ama Kırklareli’de yok, 2011 yılına gireceğiz, Kapalı Pazaryerimiz maalesef yok. 2011 yılında Kapalı Pazaryeri için çalışmalar başlayacakmış, inşallah yıl sonu gelmeden bu çalışmalar biterde Kırklareli’nin Kapalı bir alanında tezgah açar işimizi yaparız.” Şeklinde konuşarak Kapalı Pazaryeri istediklerini ifade ettiler.
2010’un son Çarşamba Pazarında Elma kilosu 1.25 TL, Portakal kilosu 1.25 TL, Mandalina kilosu 1 TL, Havuç kilosu 1 TL, marul tane 50 kuruştan satıldı.
* Yılbaşı Hindileri görücüye çıktı
31 Aralık 2010 Cuma günü 2010 yılını uğurlarken yeni bir yıl olan 2011’i eğlence içinde karşılamak isteyenler, eğlenirken sofralarında yılbaşı hindisi koymak isteyenler için yılbaşı hindileri Çarşambaya çıktı. Tane 50 TL’den satılan Hindilere sadece bakmak ile yetinen vatandaşlar bu fiyatı pahalı bulduklarını belirttiler.
Balık tezgahlarında yılbaşı bereketi
Çarşamba günleri balıksız eve gitmeyenler yine bu kuralı bozmadı. Çarşamba günü kurulan balık tezgahlarında Palamut tanesi 2 TL, Sardalya kilosu 5 TL, Hamsi kilosu 5 TL, Mezgit kilosu 6 TL, İstavrit kilosu 7 TL, Alabalık kilosu 2.50 TL, Çupra kilosu 5 TL’den satıldı. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here