20. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali 22 Mayıs’ta başlıyor

16
Kırklareli Belediyesi tarafından bu yıl 20. düzenlenecek olan Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali 22-29 Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yapılacak olan 20. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nin programı şu şekilde açıklandı:

 


HABER MERKEZİ
* 22 Mayıs 2010 Cumartesi
Standların Açılışı
10.00 Duvar Resimleri Yarışması
11.00 Satranç Turnuvası (Dostluk Evi)
12.00 Karma Resim Sergisi-Resim Atölyesi  (Show Düğün Salonu)
12.30 Ressam Sevil Akay-Resim Sergisi Açılışı (Gar Binası)
14.00 Gösteri Güreşi (Balaban Güreş Grubu) (Festival Alanı)
Gece Konserleri ( Festival Alanı-Alternatif Sahne)
20.00 Yağmur Aktürk-Kemal Budak(Pop)
20.40 Sinyal Rec (Rap)
21.20 Alaturka (Ramço)
22.00 Flush Royal (Rap)
22.40 Rezonans (Karışık)
* 23 Mayıs 2010 Pazar
10.30 Tavla Turnuvası (Show Düğün Salonu)
12.00 Satranç Ödül Töreni (Dostluk evi)
13.00-17.30 Briç Turnuvası ve Ödül Töreni (Kapalı Spor Salonu)
17.00 Kırklareli Karması- Malko Tırnova Futbol Müsabakası ve Ödül töreni (Atatürk Stadı Çim Saha)
Gece Konserleri (Festival Alanı-Alternatif Sahne)
20.00 Magrep (Rock)
20.40 MP Records (Rap)
21.20 Nuvanda (Rock)
22.00 Polemick (Rap)
22.40 Hasan Öztürk-Semah Ekibi-Türkü
* 24 Mayıs 2010 Pazartesi
12.00 Hobby Club El Sanatları Sergisi(Show Düğün Salonu)
15.00 Yeşil Belediyecilik Paneli- Dr. Müh. Sedat Özkol (İl Halk Kütüphanesi)
17.00 Bocce Yarışmaları (HİS Kırklareli İl Temsilciliği) (Festival Alanı)
18.00 Fotoğraf Sergisi Açılışı KIFSAD (Dostluk Evi)
20.30 20.Yıl Kokteyli (Dostluk Evi)
Gece Konserleri (Festival Alanı -Alternatif Sahne)
21.00 46 Rules (Rap)
21.30 Volkan Yılmaz
22.00 4 AS
22.30 Son Drock (Rock)
23.00 Jerfi ve Amiral
* 25 Mayıs 2010 Salı
12.30 Mini Bilardo- Masa Tenisi-Badminton Yarışmaları (Gençlerbirliği Spor Kulübü Salonu) (HİS Kırklareli İl Temsilciliği)
17.00 Yöresel Yemek Yarışması (Dostluk Evi) (KTSO Kadın Girişimciler Kurulu)
18.00 Dostluk Evi Basketbol Turnuvası (Kapalı Spor Salonu Yanı) (Belediye Spor Kulübü)
20.00 Kentimin Renkleri (Halk Müziği-Dans Gösterileri-Şiir Dinletisi) (Kültür Merkezi)
* 26 Mayıs 2010 Çarşamba
13.00-20.00 Göz Taraması ( Gar binası  yanı )
14.00-20.00 Solunum Fonksiyon Testi(Gar Binası Yanı)
17.30 Panel (Sınav ve Çocuğumuz) Uzm. Dr. Berrin Ertepe (Show Düğün Salonu) (Tabipler Odası)
18.00 Dostluk Evi Basketbol Turnuvası (Kapalı Spor Salonu Yanı) (Belediye Spor Kulübü)
Gece Konserleri (Festival Alanı)
20.00 Müzikalite
20.40 Onur Oğuz Dans Gösterisi
21.00 Band 
21.40 Onur Oğuz Dans Gösterisi
22.00 İstasyon 39
22.40 Onur Oğuz Dans Gösterisi
23.00 Cezayir (s)
* 27 Mayıs 2010 Perşembe
Sinema Şöleni (Cine Plaza 27 Mayıs–03 Haziran)
13.00-20.00 Göz Taraması (Gar binası  yanı)
14.00-20.00 Solunum Fonksiyon Testi (Gar binası  yanı)
17.30 Festival Korteji Karagöz Heykeli’ne Çelenk Koyma-Belediye Bşk Konuşması
18.30 Halk Oyunları Gösterileri-Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi-Kırklareli Roman Halk Dans Gösterileri- Suyun Ötesi Grubu Ritm Gösterisi- Loveç Majoret Grubu-Bulgaristan Belogradest Dilek Taşı Folklor Grubu (Vilayet Meydanı, Festival alanı)
19.00 Festival Alanında Kakava Ateşinin Yakılması (Kırklareli Istranca Gençlik Doğa Sporları Kulübü katkıları ile) Ateş Dansı (Malko Tırnova Ateş Dans Grubu)
Gece Konserleri (Festival Alanı)
Balkanlardan Esintiler (Bulgaristan)
20.30 Loveç Majoret Grubu
21.00 Dans, Müzik ve Folklor Gösterileri (Malko Tırnova Folklor Ekibi)
Dans Gösterisi
22.00 Burgas National Orkestrası
Dans Gösterisi
23.00 Esil Duran ve Magiya Bale Dans Gösterisi (Bulgaristan Pop Müzik Sanatçısı)
* 28 Mayıs 2010 Cuma
13.00-20.00 Göz Taraması (Gar binası  yanı)
14.00-20.00 Solunum Fonksiyon Testi (Gar binası  yanı)
18.00-20.00 Şeker Taraması(Diyabet Cemiyeti)
17.30 İ.Ö.Okullararası Futbol Turnuvası (Final) (Atatürk Stadı Suni Çim Saha)
18.00 Dostluk Evi Basketbol Turnuvası (Kapalı Spor Salonu Yanı) (Belediye Spor Kulübü)
Gece Konserleri (Festival Alanı)
Sunucu: Melike Öcalan
21.00 Marsis
Dans Gösterisi
22.00 Gökhan Tepe
Dans Gösterisi
23.00 Zerrin Özer
* 29 Mayıs 2010 Cumartesi
13.00-20.00 Göz Taraması ( Gar binası  yanı )
14.00-20.00 Solunum Fonksiyon Testi ( Gar binası  yanı )
18.00-20.00 Şeker Taraması(Diyabet Cemiyeti)
13.00 KIRKSEDER Şiir Dinletisi (Ahmet Cevdet Paşa Parkı Paşa Cafe )
14.00-15.30 Duathlon ve Ödül Töreni(Istranca Gençlik Doğa Sporları Kulübü)
17.00 Bisikletli Denge Yarışması (KDOSK ve HİS katkılarıyla) (Kapalı Spor Salonu Yanı)
17.00 En Güzel Boyacı Sandığı Finali (Stad girişi)
18.00 Dostluk Evi Basketbol Turnuvası (Kapalı Spor Salonu Yanı)(Belediye Spor Kulübü)
Gece Konserleri (Festival Alanı)
Sunucu: Melike Öcalan
21.00 Balkan Messenger (Nedim Nalbantoğlu)
Dans Gösterisi
22.00 Pinhani
Dans Gösterisi
23.00 Sıla

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here