170 Tablet dağıtıldı

2
* 81 İl’de aynı anda yapılan Tablet Dağıtım Töreni’ne canlı olarak bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “2016 yılından itibaren 4 yıl süreyle 10 milyon 600 bin tablet bilgisayarı yine öğrencilerimize teslim edeceğiz” dedi. 
HABER MERKEZİ 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulamaya konulan “Fatih Projesi” kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere Tablet Bilgisayar Dağımı gerçekleşti.
22 Mayıs 2015 Cuma Günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi (TOBB) Konferans Salonu’nda yapılan Tablet Dağıtım Töreni’ne; Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Kırklareli Baro Başkanı Av. Harun Saygılı, Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Alb. Selahattin Acara, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Tahsin Halcı Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak, Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner Güven, Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar, Kırklareli İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi Okul Müdürü, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. 
* Erdoğan; “2016 yılından itibaren 4 yıl süreyle 10 milyon 600 bin tablet bilgisayarı yine öğrencilerimize teslim edeceğiz” 
TOBB Lisesindeki tablet dağıtım töreni Fatih Projesi’nin Tanıtım Slaydı’nın izlenmesi ile başladı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da tablet dağıtım törenindeki konuşma canlı olarak dinlenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 81 ilde aynı anda yapılan Tablet Dağıtım Törenleri’ne katılanlara yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
“2016 yılından itibaren 4 yıl süreyle 10 milyon 600 bin tablet bilgisayarı yine öğrencilerimize teslim edeceğiz. Şu anda ihalesi yapılarak sonuçlandırma safhasına geldi, Türkiye’de ve dışarıda üretimi yapılacak. Bugün teslim edilen 700 bin tablet bilgisayarın öğrencilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. FATİH Projesiyle eğitimde gerçekten de çok güçlü, kaliteli bir altyapı kuruyoruz. Bu tablet bilgisayarlar yerli tasarımlarla ülkemizde üretildi. Tabletlerimiz piyasadakilerden daha üstün niteliklere sahip. Tarihimizin her döneminde diğer toplumlara örnek olmuş değerlerimiz ve ariflerimiz vardır. Bizde bu nedenle önceliklerimizin başına eğitimi aldık milli bütçenin yarısını eğitime ayırdık zira eğitim olmadan bir şey olmaz dedik. Dört temel taş olarak eğitim, sağlık, adalet emniyet dedik. Çocuklarımıza ücretsiz olarak kitap verdik eğitime önem verdiğimiz için eski Türkiye’de bırakın ücretsiz olmasını kitap dahi bulamıyordunuz.
* “İki çocuğumda başörtülü oldukları için Türkiye’de okuyamadı”
Eğitimde 4+4+4 Sistemi’ne geçerek darbe dönemi adaletsizliklerine,katsayı zulmüne son verdik. Ayrımcılığı ortadan kaldırdık. Bu bir yarış, ayrım yapmaya kimsenin hakkı yok. Kılık kıyafeti serbest bıraktık. Şimdi bu engeller kalktı. İki çocuğumda başörtülü oldukları için Türkiye’de okuyamadı erkek evladım yüksek puan almasına rağmen burada okuyamadı ve yurt dışına gitti. Bütün gençlerimizin önünü açmaya mecburuz başarı burada gizlidir. Hukuk ve adaletten, Kuran ve siyer öğrenimine kadar pek çok yeni dersi müfredata ekledik bir nesil tarihini, dinini neslini bilmiyorsa o neslin geleceği yoktur. Bizler bu konuda rahatız tabi atılması gereken daha çok adımlar var eleştiri noktasında sıkıntımız yok. Fatih Projesi sona erdi diyorlar madem sona erdi bugün dağıtılan 700 bin tablete ne diyeceksiniz. 10 milyon 600 bin tablet bilgisayarın ihalesi yapıldı buna ne diyeceksiniz? Dert ne biliyor musunuz? Siyaseti düzgün yaparsanız ülke de kazanır millet de kazanır. Siyaseti çirkin yaparsanız ülke de kaybeder millet de kaybeder. Bu gençlik elinde pala ve silahla dolaşan bir gençlik olmayacak elinde kitap, tablet, kalem ile dolaşan bir gençlik olacak. Bizim zamanımıza kitap kalem bulmak zordu ama ideallerimiz vardı. Bugünlere bu ideallerle geldik.” 
* Öğretmenler ve öğrencilere tabletleri dağıtıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yaptığı konuşmanın ardından Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve Kırklareli Valisi Esngül Civelek birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından başta Vali Civelek ve Protokol öğretmen ve öğrencilere tabletlerini dağıttı. Tören toplu –çekilen fotoğrafların ardından sona erdi. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here