15 TL’lik Faturaya 20 TL. kesme parası

10
Bilindiği gibi Tredaş elektrik ücretini 1 ay ödemeyen abonelerinin elektriğini kesiyor. Vatandaş borcunu yatırdığında 20 lira açma kapama parası ödüyor.
HABER MERKEZİ
Bilindiği gibi Tredaş elektrik ücretini 1 ay ödemeyen abonelerinin elektriğini kesiyor. Vatandaş borcunu yatırdığında 20 lira açma kapama parası ödüyor.
Elektrik abonesi olup, 20 liranın altında elektrik parası ödeyen tüketici uygulamadan rahatsız. Elektrik ücretinden fazla cezaya çarptırıldıklarını belirten tüketici,  yıllardır yapılan bu uygulamayı Hukuka uygun bulmadıklarını, Tredaş hakkında dava açacaklarını belirttiler. Bazı tüketiciler ise 10-15 lira elektrik faturasına 20 lira açma kapama ücreti ödediklerini, açma kapama parasının fatura tutarına göre belirlenmesinin doğru olacağını söylediler. 
Bir kısım vatandaş da ikinci fatura geldiği gibi elektriklerinin kesilmesinden dert yanarak, bu kadar kısa sürede elektriklerin kesilmesini doğru bulmadıklarını ifade ettiler.
Genel görüş,  ekonomik sebeplerle faturalarını zamanında ödeyemeyen tüketicilerin, gecikme cezası ile birlikte, fahiş miktarda ‘açma-kapama’ parası alınarak ikinci defa cezalandırıldığı ve tüketicinin soyulduğu yönünde. 
Tredaş’tan en büyük şikayet ise elektriklerin sık sık kısa süreli kesilip gitmesi.  Evlerindeki elektrikli ev aletleri ile elektronik aletlerinin bozularak kullanılmaz duruma geldiğini ve bunun dava konusu olduğunu belirten tüketiciler, yargıya başvuracaklarını ifade ediyorlar. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here