14 Fahri Trafik Müfettişi göreve başlıyor

14
19 Eylül 2013 Perşembe günü Kırklareli Merkez Polis evinde yapılan toplantı ile 14 Fahri Trafik Müfettişi göreve başladı. Kırklareli Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Engin……
HABER MERKEZİ
19 Eylül 2013 Perşembe günü Kırklareli Merkez Polis evinde yapılan toplantı ile 14 Fahri Trafik Müfettişi göreve başladı. Kırklareli Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Engin Duraker ve Trafik Şube Müdürü Yaşar Dağlı toplantıya katılanlar arasındaydı. Trafik Şube Müdürü Dağlı konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Emniyet Genel Müdürlüğünün 18.03.1999 tarih ve 041 nolu genelge ile emirleri gereği 2013 yılı içi planlanan yıllık 2.Olağan Toplantısı ile birlikte yeni Fahri Trafik müfettişleri için düzenlenen kimlik kartlarını dağıtımı için toplanmış bulunmaktayız. Ayrıca amaca hizmet etmekte olan trafik kural ihlali Tespit tutanağı düzenleme yetkisi verilen genel kolluk kuvvetleri ni de bu toplantı vasıtası ile bilgilendirme yapılması planlandığından bu görevi yerine getiren personelde toplantıya davet edildi. 26 Kasım-01 Aralık 2012 tarihleri arasında Eğitimleri verilen İl Merkezinde 47, İlçelerimizde 126 Toplam 173 personel görev yapmaktadır. İlimizde Ağustos ayı itibari ile 455 adet ihbar tutanağı tanzim edilmiş, 434 adedi cezaya çevrilmiş ve 21 adedi cezaya çevrilmemiştir” dedi.
İl Emniyet Müdür Yardımcısı Engin Duraker ise konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Bu göreve talip olan ve hak kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Bu görev kutsal ve ciddi bir görevdir. Size verilen hakları layıkıyla kullanmanızı istiyoruz. Ben kendi açımdan düşündüğümde acaba Trafik kazasında biri ölse benim bunda payım ne kadar diye düşünüyorum. Bu görev bilinci ile hareket ettiğinizde caydırıcılığımız fazla olur. Çünkü insanlar gelen cezanın Fahri bir Trafik Müfettişinden geldiğini görünce bizi birileri izliyor diye düşünecek ve daha dikkatli olunacaktır. Bu görevi kötü kullanmayın ve aslına uygun olarak yerine getirin. Keyfi bir durum için ceza yazmayın bu hepimiz için geçerli. Adamı sevmiyorum, onunla konuşmuyorum diye ceza kesmeyin. Bu konu çok hassas ve duyarlı olunması gereken bir konu. En çok kaza sıralamasında şaşırtıcı olarak ilk sırada döner kavşaklar ki bu da kuralları bilmemek ile alakalı. İkincisi Kırmızı Işık üçüncüsü ise Alkol ve Hız” dedi.
Kırklareli Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş ise şunları dile getirdi: “Görevinizde hepinize başarılar diliyorum. Yapacağınız görev ciddi bir görevdir. Kırklareli olarak bir çok uygulamada da başarıya imza attık.Örneğin kask takma oranı Trakya çapında bir tek bizim ilimizde%90 ulaştı bu sevindirici bir durum burada yaptığımız çalışmaların ve bilinçlendirmenin ne kadar önemli olduğunu gördük” dedi. 
Toplantı sonrasında Kırklareli Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş yeni Fahri Trafik Müfettişlerine Kimliklerini takdim etti. (Serkan Koçtürk)
   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.