“11. Uluslararası Mutfak Günleri Yarışması”nda Kırklareli’ni temsil edecekler

14
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Ali Çakır ve öğrencileri 5-10 Şubat 2013 tarihleri arasında TUYAP Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan “11. Uluslararası Mutfak Günleri Yarışması”na hazırlanıyor.
HABER MERKEZİ
Öğr. Gör. Ali Çakır yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Yarışmaya 3 kategoride 5 öğrenci ile katılıyoruz. Katılacağımız yarışmada; “Modern Türk Mutfağı Dalı”nda Tuğba Savul, Elif Er ve Tolga Çınar, “Makarna Dalı”nda Mehmet Hasan Uzunkaya, “Tatlı Dalı”nda Osman Akkoyun ilimizi temsil edecekler. Yarışmaya birbirinden güzel Trakya Mutfağı yemekleriyle katılacağız. 
“11. Uluslararası Mutfak Günleri Yarışması” Dünya Aşçılar Birliği ( WACS ) tarafından akredite edilerek ve WACS tarafından belirlenen jüri gözetim ve denetiminde Tüm Aşçılar Federasyonu (TAF) ile birlikte organize edilmektedir. Bu yarışma 25 ülkeden 400’ü yabancı 2 bin Şef Aşçı, 40’ı yabancı Ünlü Şef ve Gurmeler’den oluşan 100 kişilik Jüri Ekibi ve 25 bin ziyaretçisiyle “International İstanbul Gastronomy Festival” adıyla bütün Gastronomi Dünyası tarafından ilgiyle izlenen ve katılımın yoğun olduğu dünyada ki yarışmalar arasında en ön sırada olduğu WACS tarafından teyit edilmiştir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here