105 yıllık eğitim yuvası yeni mezunlar vermeye devam ediyor

10
* Kocahıdır İlköğretim Okulu Müdürü Bayram Ali Çamdere, Kocahıdır
İlköğretim Okulu’nun Cumhuriyetten eski, fakat tarihi değeri çok yüksek
bir okul olduğunu, bu nedenle okullarının bu yapısı ile övünerek okulun
tanıtımı için çeşitli etkinlikler yaptıklarını ve yapmaya da devam
edeceklerini belirtti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Kocahıdır İlköğretim Okulu tarihi bir okul olması ve merkezi bir yerde olmasına rağmen öğrenci mevcudu çok düşük bir okul olarak göze çarpıyor. Fakat bu durumun iyileştirilmesi adına göreve geldiği günden beri çok sayıda çalışmalar yapan Okul Müdürü Bayram Ali Çamdere okul hakkında, okulun eksiklerini gidermek ve okula katkı sağlamak için yaptıkları çalışmalar hakkında şunları söyledi;
“Kocahıdır İlköğretim Okulu tarihi bir okul, 1906 yılından beri fili olarak hizmet veren, şehrin göbeğinde bulunan bir okul, çok derin kökleri olan ve Cumhuriyet’ten eski bir okul olması da bize çok sayıda sorumluluklar yüklüyor. Böyle bir okulda çalışmanın hem onurunu, hem de sorumluluğunu taşıyoruz. Bu okulda olmaktan gerçekten çok mutluyum. Ancak okulun öğrenci sayısı yeterli değil. 141 öğrencimiz mevcut, bu 141 öğrenciyi iki katına çıkarmamız gerekiyor. Mahallede okulumuza kayıt olması gereken öğrencilerimizin başka okullara gitmemesi için çok daha iyi çalışmamız gerekiyor. Kendimizi mahallemize ve kayıt çevremize göstermemiz gerekiyor. Okulumuzu, onların bu okulu tercih etmelerini olanak sağlayacak bir okul haline getirmemiz gerekiyor.
Bu amaç ile sene başından beri öğretmen arkadaşlarımız ile yaptığımız toplantılarda bu konuyu ele aldık. Stratejik planımıza bu konunun çözüme kavuşturulup okulumuzun ilgi merkezi haline gelmesi, velilerin dikkatinin bu konuya çekilmesi yönünde bir dizi etkinliklerin yapılması kararı çıktı. Bunların bir tanesi Okul Aile Birliği’nin bir dayanışma gecesi düzenlenmesiydi.
Gerçekleştirdiğimiz gece velilerin kaynaşması açısından ve okula katkı yapılması açısından yerinde ve güzel oldu. Velilerin geceye katılmalarından dolayı memnun olduklarını gördüm. 25 Ocak 2011 Salı akşamı da “Rengarenk” isimli bir şiir dinletisi oldu. Öğrenciler dinleti için çok iyi çalışıp güzel bir program ortaya koydular. Dinletide veliler duygulu anlar yaşadılar.”
* “Okulumuzun cazibe merkezi olması için elimizden geleni yapacağız”
Okulun yararına ve tanıtımına katkı sağlayacak etkinliklerin süreceğini belirten Okul Müdürü Çamdere şöyle devam etti;
“Okulun yararına yapılan ve yapılacak etkinlikler ve çalışmalar ile iyi bir trent ve iyi bir başarı ivmesi yakalamak istiyoruz. Okulumuzun cazibe merkezi olması için elimizden geleni yapacağız. Okulumuz kadrosunda önce ki yıllardan kalan “bu okulda hiçbir şey olmaz” anlayışını kırdığıma inanıyorum. Okulda ihtiyaç duyulan tüm malzemeleri temin ediyoruz. İhtiyaç duyduğumuz bütün malzeme, araç ve gereçler okulumuza alınıyor. Öğretmenlerimizin kafasında “bu okulda bir şey olmaz” anlayışı kırıldı. Okulumuzda “Biz yapabiliriz” havası oluşmaya başladı. Velilerin okulumuza olan katkısı artı, tüm bunlar bizi umutlandırıyor. Bizim bilgi, birikim ve tecrübelerimiz var. Ben kendimi ve insanları seviyorum. Kimseyi ayırt etmeksizin bu coğrafyada yaşayan herkesi benimsiyor ve seviyorum. Onlara elimi uzatıyorum. Onlarında uzattığımız ele sahip çıkacaklarına inanıyorum.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here