Zünbül Babaeski Belediye Başkanlığı’na Adaylığı’nı açıkladı

15
Babaeski Romanlar Derneği Başkanı İbrahim Zünbül bağımsız Belediye Başkanlığı Adaylığı’nı açıkladı.
HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz günlerde siyasette yer bulamadıklarından sitem eden Babaeski Romanlar Derneği Başkanı İbrahim Zünbül gerekirse Bağımsız Aday olacaklarını söylemişti. Yerel seçimler yaklaşırken Zünbül Bağımsız Belediye Başkan Adayı olduğunu söyledi. 
* “Bizi küçümsemesinler”
Kendilerine bu güne kadar İl Genel Meclis Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği’nde yer verilmediğini vurgulayan Zünbül; “Bugüne kadar Romanlar siyasette kendilerine yer bulamadılar. Sıkıntılarımızın kesin çözümü için siyasete girmemiz gerektiğini düşündüğüm ve aday oldum. Babaeski’de düşünülenin çok üzerinde oy alacağımı düşünüyorum. Siyasi parti adayları bizi küçümsemesinler” dedi.
Seçimi kazanması durumunda Babaeski için çalışacağını söyleyen Zünbül; “Seçimleri kazanmam durumunda öncelikli hedefim Roman vatandaşlara istihdam sağlamak ve Roman vatandaşların eğitimi için çalışmalar yapmaktır. Roman vatandaşların istihdama kazandırılması ve eğitim seviyelerinin yükselmesi Babaeski için yararlı olacaktır. Bunların dışında Babaeski’de eksik gördüğüm konular üzerinde projeler hazırlayıp hayata geçireceğim” dedi.
* Hıdrellez dileği, Belediye Başkanlığı
Geçtiğimiz günün Hıdrellez olduğunu hatırlatan İbrahim Zünbül; “Hıdrellez akşamları dilenen dileklerin kabul olduğuna inanıyorum ve Hıdrellez akşamı Belediye Başkanlığı diledim. Adaylığımın herkes için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here