Zünbül; “Artık yeter! Bonzai’ye hep beraber dur diyelim”

25
* Türkiye’nin uzun süredir gündeminde olan ve birçok gencin ölümüyle sonuçlanan "Bonzai” konusunda bir açıklama yapan Babaeski Roman Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Zünbül, okulların açılmasına az bir süre kaldığını belirterek "Bonzai” ile mücadele için çok ciddi çalışma içinde olacaklarını söyledi.
HABER MERKEZİ
Babaeski Roman Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Zünbül, okulların açılmasına az bir süre kaldığını belirterek "Bonzai” ile mücadele için çok ciddi çalışma içinde olacaklarını söyledi.
Bonzai kullanan gençlerin basın-yayın organlarında içler açısı görüntülerini izlediklerini söyleyen Zünbül şunları kaydetti;
“Özellikle son günlerde basın-yayın organlarında içler acısı görüntülere neden olan ve gençler arasında kullanımı her geçen gün yaygınlaşan uyuşturucu madde “Bonzai”ye karşı topyekûn etkin mücadele içine girmeliyiz. Bu sentetik madde gençlerimizin ölmesine neden olan çok ciddi bir sorundur. Okulların açılmasına az bir süre kaldı. Bu nedenle birlikte bonzaiye karşı çok ciddi bir kampanya yapılmalıdır. Özellikle bu kampanyaların medyayla, vatandaşlarımızla ve yetkililerimizle çok iyi desteklenmesi lazım.” 
“Hepimizin çocuğu, kardeşi, tanıdığı kimse böyle elden çıkabilir. Tedavi etmek de çok zor. Ölümle bitiyor. Genç yaşta, 16 yaşında bitiyor çocuk” sözleriyle açıklamalarını sürdüren Başkan Zünbül; “12, 13, 14 yaşında başlıyor ve 16 yaşında bitiyor. Tüm kurumları işbirliği içinde bir çalışma yürütür, biz de üzerimize düşeni Babaeski’de yaparsak çocuklarımız bu illetten kurtulurlar. Tedbirlerle üzerine gidilmezse gençliğimizi kaybederiz. Çocuklarımız ölürken, 8-10 tane uyuşturucu baronu zengin oluyor” dedi. 
Başkan Zünbül, Roman çocuklarının yapılacak projelerle sosyal hayata kazandırılması konusunda yaptığı açıklamada; “Babaeski’deki Roman çocuklarımız ve gençlerimizin sosyal hayata katılımları için müzik, spor vb. kültürel aktivitelere ihtiyacımız var. Bu projelerde çocuklarımıza spor malzemesi, müzik faaliyetlerinin yapımı için malzemelerin alınması gerekmektedir. Bu sosyal projeleri hayata geçirmek amacıyla Babaeski’mizdeki kurum, kuruluş ve gönüllü vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Çocuklarımızın sosyal hayata katılarak, Babaeski’mizdeki sosyal barış ortamının gelişmesi amacıyla projeler düzenlemek istiyoruz. Topyekûn bir mücadele için tüm Babaeskili vatandaşlarımıza ihtiyacımız vardır. Bizler Babaeski’de büyük bir aile olarak geleceğimizin aydınlık yüzü çocuklarımıza daha çok sahip çıkmak zorunda olduğumuz gerçeğini göz ardı etmemeliyiz. Bu nedenle siz değerli Babaeski Halkı’ndan yardımlarınızı bekliyoruz” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here